Verslas

2016.09.19 09:42

Atominės statybos Astrave: 10 incidentų, 3 žuvę, alkotesteriai ir futbolo taisyklės

Marius Jokūbaitis, 15min.lt2016.09.19 09:42

Nuo atominės elektrinės statybos pradžios Astrave jau įvyko 10 incidentų, trys darbininkai žuvo. Tai 15min atskleidė Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas. Todėl dabar, pasak jo, kiekvieną rytą tikrinamas darbininkų blaivumas, o prasižengusius baudžia lyg futbole – geltonomis ir raudonomis kortelėmis.

Šią savaitę Minske lankėsi Lietuvos atstovai, ir tai buvo antrasis ekspertų susitikimas su Baltarusijos puse dėl Astravo atominės elektrinės. Abiejų šalių pareigūnai apsikeitė nuomonėmis, kaimynai pareiškė, kad statybų nestabdys. Tačiau pažadėjo, kad užtikrins saugą. Tačiau kaip?

Rikiuotė ir alkotesteriai

Baltarusijos energetikos viceministras M. Michadiukas prisipažino, kad nuo statybų pradžios įvyko jau dešimt incidentų.

„Rašo, kad žuvo jau dešimt žmonių, bet iš tiesų buvo 10 nelaimingų atsitikimų“, – teigė viceministras, atsakingas už atominės elektrinės Astrave projektą.

Jo nuomone, kai dirba 5 tūkstančiai žmonių, 10 incidentų – normalus skaičius. Tiesa, trys incidentai buvo mirtini.

M. Michadiukas atsakė ir į 15min klausimus.

„Darbo diena prasideda nuo rikiuotės, užduočių padalinimo, instruktažo, taip pat vykdoma alkoholio kontrolė“, – sakė energetikos viceministras, tuo patvirtindamas, kad Astravo atominės elektrinės statybvietėje naudojami alkotesteriai.

Beje, pastarasis mirtinas atvejis, kai rugpjūtį žuvo darbininkas, buvo susijęs su „darbų saugos nesilaikymu“.

Rodo korteles lyg futbole

Baltarusijos pusė nepraneša, kiek statybų aikštelėje sučiupta neblaivių darbininkų. Tačiau viceministras tikino, kad aikštelėje veikia video kameros, kuriomis stebimas darbas.

Negana to, M. Michadiukas atskleidė, kad atominės elektrinės statybos aikštelėje galioja savotiškos futbolo taisyklės.

„Už prasižengimą darbininkas gauna geltonąją kortelę – tai pirmas ir paskutinis perspėjimas. O jeigu jis gauna raudoną kortelę, pavyzdžiui, už tai, kad neprisisegė ar kitus prasižengimus, jis daugiau neprileidžiamas prie statybų. Štai kokios žiaurios priemonės“, – aiškino energetikos viceministras.

Beje, pastarąjį kartą raudoną kortelę gavo darbininkai, dėl kurių kaltės reaktoriaus korpusas krito ant žemės, dėl to jį teks pakeisti, taip pat bus pavėlinta elektrinės statybų pabaiga. Darbininkams buvo parodytos raudonos kortelės ir jie prie statybų Astrave daugiau nebus prileisti.

Sunerimo ir Briuselis

Dėl atominės elektrinės saugumo susirūpino ne tik Vilnius, bet ir Briuselis. Kitą savaitę į Astravą atvyks Europos Komisijos atstovai, kurie aptars elektrinės saugumo problemas ir būsimus streso testus.

„Pagrindinė pokalbių tema – AE saugumas ir rizikos, streso testai“, – sakė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Dmitrijus Mirončikas.