Verslas

2013.04.03 10:37

Palangoje verslas plėtojamas loterijos būdu

Dėl galimybės prekiauti viešose Palangos vietose varžytis traukiant kamuoliukus priversti kurorto verslininkai sako, kad turbūt nė vienoje pasaulio šalyje verslas nevystomas loterijos būdu.  

Dėl galimybės prekiauti viešose Palangos vietose varžytis traukiant kamuoliukus priversti kurorto verslininkai sako, kad turbūt nė vienoje pasaulio šalyje verslas nevystomas loterijos būdu.

Kurorto valdžia teigia, kad pagal galiojančius įstatymus, kito būdo šiuo metu nėra. Jie žada, kad kitąmet vietas prekiauti verslininkai galės laimėti bent jau trejiems metams, o ne vieneriems kaip dabar, praneša „Panorama“.

Anksčiau norintieji Palangoje ir Šventojoje prekiauti ledais, spauda ar rūkyta žuvimi, už atlygį fotografuoti, piešti, ar supti atrakcionuose, turėdavo varžytis konkurse – siūlyti kuo didesnę kainą.

Tačiau tokią tvarką grupė Seimo narių buvo apskundę teismui ir šis nustatė, kad konkursai prieštarauja Rinkliavų įstatymo nuostatoms. Todėl, pasak kurorto valdininkų, kito teisėto būdo prekybos vietoms paskirstyti, kaip rengti loteriją – nėra.

Nežinodami, ar fortūna bus palanki, verslininkai priversti gudrauti – steigti papildomas įmones ir gauti galimybę kamuoliukus traukti keliskart, arba pretenduoti į daugiau vietų, nei iš tiesų norėtų. Tačiau tam reikia surinkti daugiau pinigų, nes sumokėti už norimas vietas reikia pateikiant paraiškas. Brangiausios – Basanavičiaus gatvėje bei Jūratės ir Kastyčio skvere kainuoja nuo 15 iki 25 tūkstančių litų.

Palangos valdžia, pokyčių skirstant prekybos vietas žada kitąmet.

„Šiuo metu savivaldybėje yra rengiamas prekybos ir paslaugų išdėstymo specialusis planas. Jis bus baigtas rengti rudenį ir tuomet jau kai bus kitos atrankos jos bus skelbiamos 3 metams mažiausiai. Tada jau verslininkai galės planuotis keliems metams į priekį“, – sako Palangos mero patarėja Jurgita Vanagė.

Šiemet į populiariausias prekybos vietas pretendavo po 10 ar 12 verslininkų.