Verslas

2015.09.08 13:45

Įsibėgėjo prekyba daržovių sėklomis

Zenonas Gipiškis, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Gyventojai, kurie šiais metais ketino patys užsiauginti daržovių arba prieskonių, jau perka sėklas. Pasak agrofirmos „Sėklos“ rinkodaros vadovės Ramunės Monkevičienės, per šių metų pirmuosius mėnesius sėklų parduota daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Gyventojai, kurie šiais metais ketino patys užsiauginti daržovių arba prieskonių, jau perka sėklas. Pasak agrofirmos „Sėklos“ rinkodaros vadovės Ramunės Monkevičienės, per šių metų pirmuosius mėnesius sėklų parduota daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

R. Monkevičienės teigimu, šiemet pirkimas prasidėjo šiek tiek vėliau nei pernai, ir tai esą susiję su oru. Pernai sausio mėnuo buvo šiltesnis, tad ir sėklas pradėjo pirkti labai anksti. Šiemet sausis – kiek vėsesnis ir tai atsiliepė pardavimams, tačiau, orams vos atšilus vasarį, tolygiai pakilo ir sėklų pardavimai.

„Bet jeigu lygintume šių ir praeitų metų du [pirmus] mėnesius, paaiškėtų, jog tiek daržovių, tiek gėlių, tiek prieskonių sėklų savo parduotuvėse pardavėme daugiau“, – tvirtina agrofirmos „Sėklos“ rinkodaros vadovė.

Populiariausių penketukas nekinta

Pasak jos, didžioji dalis sėklų į mūsų šalį yra importuojamos, ir dauguma jų – iš Olandijos. Ten labai paplitusi sodininkystės ir sėklų auginimo kultūra – tam skiriami dideli plotai. 

„[Lietuvoje] labiausiai perka pomidorus, agurkus, ridikėlius, salotas, morkas – yra toks penketukas, kuris praktiškai nesikeičia metų metus“, – teigia R. Monkevičienė. Patys populiariausi prieskoniai išlieka bazilikai, čiobreliai, rozmarinai.

Agrofirmos „Sėklos“ rinkodaros vadovė pastebi, kad apskritai daržovių sėklų pastaruoju metu parduodama daugiau. Įdomu tai, jog auga ir hibridinių sėklų pardavimai.

Užsiaugina ir ant palangės, ir balkone

Daržovių ir prieskonių auginimu esą užsiima įvairūs žmonės – ir pensininkai, turintys sodus, ir jaunos šeimos, auginančios vaikus, net jaunimas. Mat dabar užsiauginti daržoves arba prieskonius yra nesudėtinga net namų sąlygomis.

„Mūsų asortimente atsiranda vis daugiau tų veislių, kurias galima užsiauginti ant palangės. Ne tik prieskonių, bet ir pomidorų, net agurkų, kuriuos galima užsiauginti vazonuose“, – sako agrofirmos „Sėklos“ rinkodaros specialistė. Jos teigimu, yra specialių žemaūgių pomidorų, taip pat agurkų veislių, pritaikytų auginimui balkone.

R. Monkevičienės manymu, Lietuvoje sėklų auginimo kultūra plinta todėl, kad žmonėms tampa svarbu, ką jie valgo. „Kuomet mes perkame parduotuvėje, nežinome, kaip tai yra užauginama. O kai pats augini, žinai, ar dėsi trąšų, ar nedėsi – kaip nori, taip ir užsiaugini“, – teigia ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.