Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Kovo sąskaitos už šildymą – kaip gruodžio mėnesį

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prognozuoja, kad kovo mėnesį šilumos suvartojimai daugiabučiuose prilygs 2012-ųjų gruodžio duomenims.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prognozuoja, kad kovo mėnesį šilumos suvartojimai daugiabučiuose prilygs 2012-ųjų gruodžio duomenims.

Prognozuojama, kad senos statybos daugiabučiuose, kuriuose  gyvena daugelis šalies gyventojų, 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota apie 1500 kWh per kovo mėnesį. Vidutinis šilumos suvartojimas 1 kv. metro ploto šildymui turėtų sudaryti apie 25 kWh, rašoma pranešime spaudai.

„Užsibuvusi žiema tiesiogiai paveiks sąskaitas už šildymą. Kovą, kaip ir gruodžio mėnesį, vidutinė temperatūra sudarė –4,5°C šalčio, todėl ir mokėjimai už šildymą bus labai panašūs“, – sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Jo teigimu, neįprasta, tačiau kovo sąskaitos bus didesnės nei vasarį, kuomet vidutinė lauko oro temperatūra buvo apie –1,8°C. Vasarį 60 kv. metrų ploto buto šildymui sovietinės statybos neapšiltintų daugiabučių gyventojai vidutiniškai suvartojo apie 1200 kWh per mėnesį.

Prieš metus kovo mėnuo pasižymėjo įprastomis oro sąlygomis – daugelyje miestų vidutinė oro temperatūra buvo apie +1,5°C. Senos statybos standartiniuose, neatnaujintuose daugiabučiuose  1 kv. metrui apšildyti vidutiniškai prireikė 18 kWh šilumos, 60 kv. metrų butui – 1080  kWh.

Anot V. Stasiūno, kovo sąskaitos už šilumą bus mažiausios naujų ar renovuotų namų gyventojams tuose miestuose, kurie atsisakė brangių gamtinių dujų ir plačiai vartoja biokurą.

LŠTA skaičiavimu, dujų atsisakiusiuose miestuose mokėjimai už šilumą naujų ar modernizuotų daugiabučių 60 kv. metrų ploto butuose vidutiniškai sudarys apie 110 litų, senos statybos neapšiltintuose namuose – apie 315 litų, labai prastos būklės namuose – apie 450 litų ir daugiau.

Mokėjimai už šildymą miestuose, kuriuose vartojamos dujos, naujų ar renovuotų daugiabučių 60 kv. metrų ploto butuose vidutiniškai sudarys apie 160 litų, senos statybos neapšiltintuose namuose – apie 465 litus, labai prastos būklės namuose – apie 650 litų ir daugiau.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) duomenimis, gamtines dujas vartojančiuose miestuose vidutinė šilumos kaina kovo mėnesį vidutiniškai sudarė apie 30 ct/kWh.

Tarp tokių miestų yra Anykščiai, Prienai, Trakai, Pakruojis, Joniškis, Šalčininkai, Kaunas, Druskininkai, Palanga, Alytus, Vilnius, Marijampolė, Jonava, Klaipėda, Visaginas.

Miestuose, kuriuose šiluma gaminama kūrenant tris kartus pigesnį biokurą (Molėtai, Ignalina, Širvintos, Utena, Birštonas, Tauragė, Raseiniai, Radviliškis, Mažeikiai, Varėna, Švenčionys, Šilutė, Lazdijai, Šilalė, Plungė, Kaišiadorys, Kelmė ir Kretinga), šilumos kaina  kovą vidutiniškai sudarė 21 ct/kWh.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi