Verslas

2021.08.31 13:43

Didysis studentų kraustymosi metas – kokiomis kainomis ir kokia kokybe pirmakursius pasitinka universitetų bendrabučiai

atnaujinta 17.56
Jonas Deveikis, LRT.lt2021.08.31 13:43

Iki mokslo metų pradžios likus vos vienai dienai, aukštojo mokslo įstaigos sako, kad laisvų vietų universitetų bendrabučiuose beveik nėra, mat mokslo įstaigos siūlo būstą, kurio kaina prasideda vos nuo 44 eurų per mėnesį. Be kita ko, universitetai giriasi renovuotais kambariais bei puikia infrastruktūra studentams, tačiau patys studentai ir jų tėvai dalinasi kiek kitokia patirtimi.

LRT.lt pateikia didžiausių šalies universitetų bei kolegijų bendrabučių kainas, apgyvendinimo kokybę bei jų užimtumą.

Jeigu gavote kambarį, kuris neatitiko ar viršijo jūsų lūkesčių, kviečiame pasidalinti savo istorija ir kambario nuotraukomis su LRT (portalas@lrt.lt).

KTU: kiekviename bendrabutyje yra poilsio erdvė su plokščiaekraniu televizoriumi

Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovas Mantas Lapinskas sako, kad apgyvendinimo kainos KTU bendrabučiuose siekia nuo 60 iki 144 eurų.

„Kaina priklauso nuo bendrabučio, kambario tipo, vietų skaičiaus kambaryje, sanitarinio mazgo ir virtuvės tipo. Vietos kaina vienviečiame kambaryje yra nuo 100 iki 144 eurų, dviviečiame – nuo 66 iki 129 eurų, triviečiame – nuo 60 iki 75 eurų“, – sako M. Lapinskas.

Už šią kainą studentas kambaryje ras pagrindinius gyvenimui reikalingus baldus: lovą, stalą, kėdę, spintą, ir prieigą prie interneto. Studentas galės naudotis bendrojo naudojimo ar prie kambario esančiomis sanitarinėmis patalpomis, virtuvėmis.

„Kiekviename bendrabutyje yra poilsio erdvė su plokščiaekraniu televizoriumi. Daugelyje bendrabučių yra atskiros erdvės, kur įrengti stalo teniso, futbolo, oro ritulio stalai. Visuose bendrabučiuose yra sporto erdvės, dviejuose iš bendrabučių veikia sporto klubai. Prie bendrabučių yra trys krepšinio aikštelės.

Daugelyje bendrabučių įrengtos mokymosi erdvės, kur studentai gali ramiai ruoštis egzaminams ir paskaitoms. Studentai turi galimybę naudotis ne tik to bendrabučio, kuriame gyvena, bet ir kituose bendrabučiuose įrengtomis erdvėmis“, – sako KTU atstovas.

Pasak M. Lapinsko, susidomėjimas KTU bendrabučiais didelis, mat KTU juos nuolat atnaujina. Iš viso pirmo kurso studentams pasiūlyta daugiau kaip 500 laisvų vietų, šiuo metu 94 proc. vietų jau užimta ir rezervuota.

„Norinčiųjų gyventi bendrabučiuose skaičius panašus kaip ir ankstesniais metais, tačiau pastebima, kad būsimieji studentai vis labiau pageidauja privačios erdvės ir nori rinktis vienviečius kambarius, todėl Universitetas šiuo metu modernizuoja vieną iš savo bendrabučių, kuris atitiks šiuolaikinių studentų poreikius ir lūkesčius“, – teigia M. Lapinskas.

Iš viso KTU turi 12 bendrabučių, kurie įsikūrę KTU studentų miestelyje ar netoli jo.

VU: kainos – vos nuo 44 eurų

Vilniaus universitetas studentams siūlo keturiose miesto vietose esančius bendrabučius, o jų kaina siekia nuo 44 iki 174 eurų.

Pavyzdžiui, dviviečiame kambaryje gyvenant dviese, vienam studentui mėnesio kaina sieks 50 eurų, dviviečiame kambaryje gyvenant vienam – 100 eurų, triviečiame kambaryje gyvenant trims asmenims – vos 44 eurai, o tokiame kambaryje gyvenant dviese – 65 eurai.

Už gyvenimą bendrabučiuose, esančiuose Vilniuje adresais Olandų g. 51, Saulėtekio al. 39, Saulėtekio al. 37, Saulėtekio al. 4 (2 ir 3 aukštai), Didlaukio g. 59 (2 aukštas), Saulėtekio al. 33 (1 aukštas), Saulėtekio al. 35 (1 aukštas), nustatytos kiek didesnės kainos, tačiau į kainą įskaičiuota patalynė bei jos keitimas du kartus per mėnesį.

VU atstovė Gretė Gerulaitytė sako, kad dalyje VU bendrabučių dušais ir tualetais naudojasi visi vieno aukšto gyventojai, o blokinio tipo bendrabučiuose vonios kambariu dalijasi dviejų kambarių gyventojai.

Pasak G. Gerulaitytės, susidomėjimas bendrabučio kambariais didelis, todėl visos bendrabučių vietos bus užpildytos.

VU turi bendrabučius Saulėtekyje („Kamčiatka“ ir „Niujorkas“), Olandų g., Didlaukio g. ir M. K. Čiurlionio g.

Po LRT.lt publikacijos redakcija gavo keletą laiškų, kur rašoma, kad studentai Vilniaus universiteto bendrabučiuose gavo daug prastesnės kokybės kambarius, nei skelbia universitetas.

„Gavę kambarį („Kamčiatkoje“) buvome priblokšti. Tiesiog negalėjome patikėti, kad taip gali būti baisu. Išvykome, kadangi gyventi ten tiesiog neįmanoma. Situacija labai sunki, nes per kelias dienas reikia rasti butą, kad vaikai galėtų lankyti paskaitas. Pačiame prestižiškiausiame Lietuvos universitete tokios situacijos nesitikėjome“, – LRT.lt rašė pirmakursio mama.

Tiesiog negalėjome patikėti, kad taip gali būti baisu. Išvykome, kadangi gyventi ten tiesiog neįmanoma.

VU pirmakursio mama

Kita skaitytoja rašė taip pat gavusi prastos kokybės kambarį „Kamčiatkoje“, nors ir buvo patikinta, kad tai yra vienas iš geresnių bendrabučio kambarių.

LSU: visų norinčiųjų nesutalpins, nes vieno bendrabučio renovacija sustojo

Lietuvos sporto universiteto (LSU) sporto ir partnerystės prorektorius Vidas Bružas teigė nuogąstaujantis, kad šiemet visų norinčių pirmakursių universitetas apgyvendinti negalės, nes vienas bendrabutis, esantis Perkūno al., yra negyvenamas dėl sustojusių renovacijos darbų.

Prašymus apgyvendinti universitetui pateikė 200 pirmakursių, tačiau vietos bendrabutyje užteks vos 115 studentų.

„Buvome gavę finansavimą renovacijai Perkūno al. esančiam bendrabučiui. Darbai pradėti praėjusių metų rugsėjį. Kadangi renovacijos konkurso nelaimėjusi bendrovė apskundė rezultatus, renovacijos darbai buvo nutraukti.

Dabar esame keblioje situacijoje – bendrabutis išgriautas, o įkelti studentų negalime. (...) Teismas pripažino, kad konkurso pažeidimų nebuvo, tačiau pinigų renovacijai nebeturime, nes juos grąžinome ministerijai, o jų vėl paprašius buvo atsakyta, kad lėšų renovacijai nėra. (...) Kreipėmės į kitus universitetus, gal jie priimtų mūsų studentus, bet atsakymą sužinosime tik rugsėjį“, – sako V. Bružas.

Šiuo metu studentai apgyvendinami Aušros g. esančiame universiteto bendrabutyje, tačiau jame vos 150 vietų. Mėnesio kaina bendrabutyje siekia 80 eurų, o už tai studentui kambaryje suteikiama spinta, lova, stalas. Užsienio studentai už nuomą moka daugiau – 120 eurų. Tokių studentų kambaryje yra šaldytuvas ir mikrobangų krosnelė.

„Esame kreipęsi, kad būtų renovuotas ir Aušros gatvėje esantis bendrabutis, nes jau laikas jį tvarkyti. Kiek universitetas pajėgia, tiek iš savo lėšų patvarko, bet galimybės tikrai nėra didelės. Patvarkome vieną kitą aukštą, bet tų aukštų – daug, tad reikia didelių finansų“, – aiškina LSU prorektorius.

VDU: nesiūlome kambarių, kurie nėra tinkami gyventi

Vytauto didžiojo universiteto (VDU) Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius sako, kad vietos bendrabutyje kaina siekia nuo 2 iki 6 eurų už parą (nuo 60 iki 180 eurų už 30 d.), o kaina priklauso nuo kambario tipo (vienvietis ar dvivietis), nuo kambario išplanavimo, būklės, patogumų (šaldytuvas, „WiFi“ ir pan.).

VDU atstovas pažymi, kad universitetas studentams nesiūlo kambarių, kurie nebūtų tinkami gyventi, o kambarių būklė priklauso nuo kambario kainos ir vietos, kur yra bendrabutis.

„Atsižvelgiant į turimas galimybes ir mokamą kainą, studentas gali gauti nuo dviviečio nerenovuoto blokinio tipo kambario su laidiniu internetu ir bendra virtuve, tualetu ir dušu aukšte, iki renovuoto kambario su „WiFi“, šaldytuvu ir naujais baldais bei dušu ir tualetu, kuris skirtas tik jam, dalijantis bendra virtuve bei privačia parkingo vieta bendrabučio kieme.

Visiems studentams teikiama mokama skalbimo paslauga, kavos ir užkandžių aparatai, įrengtos skaityklos, laisvalaikio ir poilsio zonos su stalo teniso stalais, TV ir pan., patalpa dviračiams laikyti. Šiais mokslo metais viename iš bendrabučių atidarėme bendro naudojimo Menų kambarį“, – sako M. Simanavičius.

Jo teigimu, VDU Kaune, Akademijoje (Kauno r. ) ir Vilniuje iš viso gali pasiūlyti per 1 500 vietų (900 kambarių) studentams apsigyventi. Tikėtina, kad rugsėjo pradžioje didžioji dauguma vietų bus užpildyta.

Pasak M. Simanavičiaus, studentų lūkesčiai keliantis į bendrabučius įvairūs, bet dauguma jų nori gyventi vienviečiuose kambariuose.

„Vieni rezervuoja vietas, kad turėtų kur gyventi, kiti – nori gyventi kuo patogiau ir kaina tam neturi didelės reikšmės. Matome tendenciją, kad vis daugiau studentų nori gyventi vienviečiuose kambariuose, tačiau daug jų pasiūlyti negalime. Nuo šių mokslo metų VDU siūlo įvairaus išplanavimo ir būklės tik vienviečius arba dviviečius kambarius“, – sako M. Simanavičius.

VDU turi bendrabučius Kaune – Taikos pr. 119 („Taika“), Vytauto pr. 71 („Baltija“), Kauno rajone – Studentų g. 1, 5 ir 7, Akademija, Universiteto g. 8 ir 6, Akademija, bei Vilniuje A. Vivulskio g. 36 („Vivulskis“).

VILNIUS TECH: kai kuriems studentams gali tekti gyventi prastesnės būklės kambariuose

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) bendrabučiuose, atsižvelgiant į kambario būklę ir teikiamas paslaugas, vienos vietos kaina už 1 mėn. kambaryje svyruoja nuo 58 eurų (neatnaujintame triviečiame kambaryje) iki 150 eurų (atnaujintame vienos vietos kambaryje).

Anot VILNIUS TECH Paslaugų skyriaus vedėjo Algirdo Bendiko, universiteto bendrabučiuose, atsižvelgiant į jų būklę bei infrastruktūros išplanavimą, studentai gauna įvairių patogumų.

„Yra atnaujintų bendrabučių, kuriuose studentams suteikiama papildoma kambarių tvarkymo paslauga, patalynė, kambariuose yra šaldytuvai, juose įrengtos poilsio zonos. Atsižvelgiant į kambario būklę, teikiamus patogumus ir vietų skaičių kambaryje, diferencijuojamas ir mokestis už suteiktas paslaugas“, – sako A. Bendikas.

Jo teigimu, universitetas kol kas neturi galimybių visiems studentams pasiūlyti atnaujintus kambarius, tad iš būsimų gyventojų sulaukiama įvairių atsiliepimų.

„Būsimus VILNIUS TECH bendrabučių gyventojus informuojame, kad rugsėjo mėnesį jiems gali tekti gyventi ir prastesnės būklės kambariuose, nes šiuo metu remontuojami keturi aukštai. Jiems pasibaigus, gyventojams bus pasiūlyta persikelti į suremontuotus kambarius“, – akcentuoja A. Bendikas.

Jis taip pat teigia, kad per pastaruosius ketverius metus visiems, norintiems gyventi bendrabučiuose, buvo skirta gyvenamoji vieta.

„Šie metai – ne išimtis. Visi VILNIUS TECH studentai, pateikę prašymą suteikti galimybę gyventi bendrabutyje, galės jame apsigyventi. Šiuo metu VILNIUS TECH bendrabučių užimtumas siekia 75 proc. Nuo pirmadienio bendrabučiuose apgyvendinami studentai, įstoję į pirmą ir kitus kursus, tad bendrabučių užimtumas ateinančiomis savaitėmis didės. Planuojame, kad bus užimta daugiau nei 90 proc. bendrabučiuose turimų vietų“, – sako A. Bendikas.

VILNIUS TECH turi 5 bendrabučius Vilniuje, Saulėtekio al. 16, 18, 19, 25 ir 39A-1.

Kauno kolegija: studentai džiaugiasi gavę vietą bendrabutyje

Kauno kolegijos bendrabučiuose kainos, priklausomai nuo kambario tipo ir vietų skaičiaus kambaryje, svyruoja nuo 60 iki 110 eurų.

Anot kolegijos atstovės Smiltės Juraitės, visi bendrabučiai turi laisvalaikio ir poilsio zonas: „Dalyje kambarių įrengti atskiri dušai ir tualetai, visuose aukštuose įrengtos naujos virtuvės bei dušų erdvės, kuriomis naudojasi tame aukšte gyvenantys studentai“, – sako ji.

Pasak S. Juraitės, studentų susidomėjimas bendrabučiais didelis, todėl tikėtina, kad bus užpildytos visos vietos.

„Paprastai studentai labai džiaugiasi gavę galimybę gyventi bendrabutyje, nes vietos bendrabutyje nuoma yra gerokai pigesnė nei nuomojantis būstą Kauno mieste. Studentai pradėti apgyvendinti nuo rugpjūčio 30 d. Vieni bendrabučių kambariai jau atnaujinti, kiti dar laukia savo eilės, todėl atsiliepimų pasitaiko visokių“, – komentuoja Kauno kolegijos atstovė.

Kauno kolegija turi 4 bendrabučius Kaune: Taikos pr. 121, V. Krėvės pr. 92, V. Krėvės pr. 90 ir Kalniečių g. 126.

MRU: išvykstantys studentai atneša ir palieka daiktų, puodų, indų, rūbų

Mykolo Romerio universitetas (MRU) studentams siūlo vienviečius, dviviečius ir triviečius kambarius, kurių kaina svyruoja nuo 75 iki 200 eurų. Pavyzdžiui, vienvietis kambarys Didlaukio g. 57 ir 86 kainuoja nuo 170 iki 200 eurų už mėnesį, vieta dviviečiame kambaryje gyvenant dviese – nuo 85 iki 120 eurų, triviečiame kambaryje – nuo 70 iki 90 eurų.

Kainos priklauso nuo kambario dydžio bei namo renovacijos. Į nuomos kainą taip pat įeina patalynė (antklodė, pagalvė, užvalkalai, paklodė, rankšluostis).

„Kambariuose yra lovos, stalai, kėdės, drabužių spintos, spintelės daiktams susidėti. Bendrose virtuvėse yra viryklės, mikrobangų krosnelės, virduliai, šaldytuvai. Kiekviename aukšte yra po studijų ir darbo bei poilsio kambarį. Studentų namuose šiose laisvalaikio zonose galima klausytis muzikos, žiūrėti TV, žaisti stalo tenisą, bendrauti su draugais, užrašyti savo mintis ir palinkėjimus ant tam skirtos sienos. Studentų patogumui pirmame aukšte įrengta savitarnos skalbykla.

Studentų namuose yra ir paliktuvių kambariai, kur išvykstantys studentai atneša ir palieka daiktų, puodų, indų, rūbų, negendančio maisto likusiems ar atvykstantiems studentams. Šie kambariai labai populiarūs, studentai noriai naudojasi paliekamomis lauktuvėmis“, – pasakoja MRU Komunikacijos ir rinkodaros centro vadovė Jurga Strimaitienė.

Ji sako, kad Studentų namuose Didlaukio g. 57 visiškai atsisakyta bendro naudojimo dušo patalpų ir nuo lapkričio mėnesio, pabaigus remonto darbus, prie visų kambarių bus dušai ir tualetai. Studentų namuose Didlaukio g. 86 jau 80 proc. kambarių turi dušus ir tualetus, o 20 proc. naudojasi bendromis dušo patalpomis.

J. Strimaitienė sako, kad, atlikus renovaciją ir pagerinus gyvenimo sąlygas, tiek pirmo kurso studentai, tiek užsienio šalių studentai noriai renkasi gyventi Studentų namuose.

„Pagal tarpinius skaičius galime planuoti, kad Studentų namai bus apgyvendinti 100 proc.

Vietų užtenka visiems MRU studentams. Populiariausi vienviečiai ir dviviečiai kambariai, tačiau jų skaičius ribotas, todėl kartais studentai apsigyvena triviečiuose kambariuose ir, pasitaikius galimybei, pakeičia į norimo tipo kambarius“, – sako MRU atstovė.

Mykolo Romerio universitetas bendrabučius vadina Studentų namais. Studentų namų pastatai Vilniuje Didlaukio g. 57 ir 86 išsidėstę šalia pagrindinio Universiteto pastatų komplekso Ateities g. 20.

VIKO: studentams leidžiama įsikurti „kaip namuose“

Vilniaus kolegija sostinėje turi net 6 bendrabučius, o kaina juose svyruoja nuo 50 iki 60 eurų.

Trivietis pirmos kategorijos kambarys mėnesiui kainuoja 55 eurus, antros kategorijos – 50 eurų. Dvivietis pirmos kategorijos kambarys kainuoja 60 eurų, antros kategorijos – 55 eurus mėnesiui.

VIKO bendrabučių valdytojas Virgilijus Varatinskas sako, kad bendrabučių kambariai aprūpinti pagrindiniais baldais: lovomis, stalais, spintelėmis, spintomis drabužiams ar kitiems daiktams susidėti, kėdėmis, lentynomis.

„Dalis kambarių aprūpinti ir šaldytuvais. Bendrabučiuose yra skalbimo ir džiovinimo mašinos, kuriomis gali naudotis studentai. Yra patalpos, kur galima drabužius džiovinti. Pirmos kategorijos bendrabučių kambariai (blokai) turi atskirą tualetą ir praustuvą. Dušai ir virtuvės aukštuose yra bendros. Kai kuriose virtuvėse yra ir orkaitės. Dušai arba dušų kabinos – su užraktais. Dalis bendrabučių turi sporto patalpas, teniso, darbo kambarius“, – sako V. Varatinskas.

Jo teigimu, kol kas nusiskundimų dėl apgyvendinimo kokybės nesulaukta. „Studentams leidžiama įsikurti kaip namuose ir susidaryti jaukią, patogią aplinką“, – sako jis.

Praėjusios savaitės duomenimis, VIKO bendrabučiuose norėjo apsigyventi 436 pirmakursiai.

„Priimsime visus apsigyventi norinčius studentus. Kol kas matome, kad dar turėtų likti apie 30–50 laisvų vietų“, – teigia VIKO bendrabučių valdytojas.

VIKO bendrabučiai yra Saltoniškių g. 58, Verkių g. 45, Šaltkalvių g. 14, Didlaukio g. 61, Studentų g. 47, Giedraičių g. 81 ir Didlaukio g. 63.

LSMU: paskirtame bendrabutyje neapsigyvenusių – tik pavieniai atvejai

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Apgyvendinimo ir poilsio pastatų priežiūros skyriaus vedėjo Algio Kunausko, vienos vietos kaina LSMU bendrabučiuose svyruoja nuo 50 iki 87 eurų, atsižvelgiant į bendrabučiuose esamų kambarių charakteristikas (dvivietis, trivietis, suremontuotas ir pan.).

„Kadangi šiais mokslo metais numatyta grįžti į kontaktines studijas, šiuo metu studentų susidomėjimas bendrabučiais didelis: visi LSMU bendrabučiai bus užpildyti“, – pastebi vedėjas.

Anot jo, vietų skirstymas bendrabučiuose tebevyksta: „Nors nauji studentai juose apsigyvens nuo rugsėjo 1-osios, bet dauguma jau susipažino su savo bendrabučiu ir kambariu. Paskirtame bendrabutyje neapsigyvenusių – tik pavieniai atvejai, o įsibėgėjus mokslo metams, studentai be kliūčių gali persikelti gyventi į kitus LSMU bendrabučius“, – sako A. Kunauskas.

Jis pasakoja, kad universiteto bendrabučiuose yra kambarių su atskirais dušais ir tualetais arba keliems kambariams skirtas dušas/tualetas. Yra bendrabučių su įrengtais patogumais kiekviename aukšte, kuriais naudojasi to aukšto gyventojai, yra ir bendrabučių su įrengtais dušais pusrūsio patalpose. Virtuvės LSMU bendrabučiuose įrengtos kiekviename aukšte, jomis naudojasi to aukšto gyventojai. Įrengtos ir atskiros mokymosi zonos.

LSMU Kaune iš viso turi 9 bendrabučius adresais Dainavos g. 3, Jankaus g. 2, Kudirkos g. 19, Lukšos–Daumanto g. 6, Sukilėlių pr. 53, Lampėdžių g. 15 ir 17, Radvilų Dvaro g. 33 ir Sąjungos aikštė 5a.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt