Verslas

2021.08.29 21:32

Vyriausybė ruošiasi siūlyti sotesnį gyvenimą: tikisi didinti ir minimalią, ir valstybės tarnautojų algą

Kristina Jackūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.29 21:32

Sotesnį gyvenimą vyriausybė kitais metais žada ir pensininkams ir daliai dirbančiųjų – bus didinama ir minimali alga, ir valstybės tarnautojų algos. Neoficialiomis žiniomis minimalią algą planuojama kelti iki 730 eurų. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad valstybės tarnautojų algos didės nuo 20 iki 60 eurų.

Vyriausybė dėlioja kitų metų biudžeto planus. Valdžia žada – kitais metais – daugiau gėrybių ir ant pensininkų, ir ant dirbančiųjų stalo. Ministrai pirmiausia žada gręžtis į senjorus.

Žinios. Kabule nugriaudėjo sprogimas: žuvo du žmonės, viena auka – vaikas

„Pagrindiniai pokyčiai susiję su socialine apsauga, tai yra pensijų papildomas indeksavimas, vienišų asmenų pensijų įvedimas, tai yra papildomos lėšos, kurios pareikalaus ženklesnių išlaidų“, – pasakojo finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė žada, kad skurstančių pensininkų kitais metais jau bus gerokai mažiau. Statistikų žiniomis pernai skurdo riziką patyrė 35 procentai senjorų.

„Tikslas yra, kad mes sumažintume pagyvenusių asmenų skurdą ir pagal mūsų programą buvo numatyta, kad 25 proc. turėtų būti 2030 metais pasiekta, bet šių priemonių pagalba, būtent pensijų didinimo pagalba 25 proc. pasiektume jau 2022 metais“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Ekonomika sparčiai auga, nedarbas mažėja, valstybės iždas greitai pildosi ir mes turime daugiau kaip 220 mln. viršplaninių pajamų, taigi perspektyvos ir tendencijos tikrai geros“, – tikino Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Valdantieji žada, kad augimą ženkliau šįkart pajus ir valstybės tarnyboje dirbantys žmonės. Bazinis dydis, pagal kurį skaičiuojamos valdininkų, politikų, teisėjų ir pareigūnų pareiginės algos praėjusiais metais keltas euru. Profsąjungos prašo šįkart kelti dešimčia.

„Dažniausiai prašo 3 kartus daugiau nei tikisi, tai ir čia tikėtina, jog susiderės ministerija ties 3 eurais, kas reiškia, kad atlyginimas gali keistis nuo 20 iki 60 eurų priklausomai nuo to, kokias pareigas užima valstybės tarnautojas“, – sakė M. Majauskas.

„Matant šios dienos situaciją, kad kainos kyla, infliacijos lygis irgi matyt šoktels į viršų ir matyt bus didesnis, negu prognozavo pavasarį finansų ministerija, tai tą jau ekonomistai perspėja, tai šiandien ta diena, kai pagrįstai turėtumėm kalbėti apie didesnius atlyginimus“, – padėtį nusakė profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė.

„Lygiai taip pat vyksta diskusijjos dėl minimalios mėnesinės algos ir manome, kad ji galimai kils daugiau negu iki 703 eurų, kiek buvome numatę anksčiau“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

Neoficialiomis žiniomis minimalią algą planuojama didinti iki 730-ties eurų. Dabar ji – 642 eurai. Darbdavių atstovai sako, kad didesniam minimalios algos kėlimui nei 703 eurai nepritars.

„Jeigu mes didinam dar daugiau nei planuota, tai paprasčiausiai Lietuvos verslo konkurencingumas kris ir tai neigiamai atsilieps tai pačiai darbo rinkai ir tiems patiems darbuotojams. Toks beatodairiškas MMA kėlimas turi neigiamas pasekmes“, – aiškino pramonininkų konfederacijos ekonomistas Titas Budreika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt