Verslas

2016.09.08 10:01

A. Butkevičius – už tai, kad Darbo kodekso veto būtų atmestas

BNS2016.09.08 10:01

Premjeras Algirdas Butkevičius dar kartą pakartojo, kad Seimas turėtų atmesti prezidentės veto naujam Darbo kodeksui ir kiek pakoreguotas dokumentas būtų priimtas iki šios Seimo kadencijos pabaigos.

„Aš buvau paprašęs kai kurių advokatų ir ekspertų, kad dar kartą pasižiūrėtų vetuotą Darbo kodeksą ir mes suradome tikrai tokių 9–10 jautrių dalykų, mažinant socialinį jautrumą, ir esam nusiteikę juos pateikti Seimui, ir yra paruoštos įstatymo pataisos. Tas pateikimas greičiausiai būtų, jei būtų nepritarta veto ir būtų galima iki kadencijos pabaigos truputį patobulinus kodeksą priimti“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Butkevičius.

Trečiadienį premjeras su profesinėmis sąjungomis susitarė, kad naujas Darbo kodeksas turi būti priimtas, o vėliau taisomas. Tačiau dėl ginčytinų straipsnių dar bus ieškoma kompromiso.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos pradžioje vetavo Seimo birželį priimtą darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir įteisina darbdavių dominavimą. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas.

Iš viso prezidentė Seimui pateikė 22 pasiūlymus, kaip taisyti Darbo kodeksą.

Rugpjūčio pradžioje A. Butkevičius profsąjungoms pristatė pataisų paketą su pasiūlymais grįžti prie nuostatos, kad darbuotojas individualiuose santykiuose laikomas silpnesniąja šalimi (tai yra, konflikto atveju sprendimas yra darbuotojo naudai), dvigubinti išeitines išmokas pensininkams.

Be to, siūloma suteikti pirmumo teisę būti paliktiems darbe tėvams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų, pasirinkti atostogas auginantiems bent vieną vaiką iki 14 metų, vienišiems dirbantiems tėvams pailginti atostogas bei įspėjimo apie atleidimo iš darbo terminą, atsisakyti nenustatytos apimties darbo sutarčių.

Dėl šalies vadovės grąžinto naujojo Darbo kodekso parlamentas spręs jau šeštadienį, pirmąją paskutinės Seimo sesijos dieną. Pagal Seimo statutą, gavęs prezidento vetuotą įstatymą, Seimas visų pirma balsuoja, ar svarstyti grąžintą įstatymą iš naujo, ar laikyti jį nepriimtu.