Verslas

2016.09.06 09:18

Prezidentės patarėjas įvardijo „Coca-Colos“ gamyklos uždarymo priežastis

BNS2016.09.06 09:18

Didžiausios pasaulyje gaiviųjų gėrimų gamintojos „Coca-Cola“ sprendimą uždaryti gamyklą Lietuvoje galėjo lemti šalies rinkos dydis ir specialistų trūkumas, sako prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

„Vienas ryškiausių yra rinkos faktorius. Kaip praneša pačios pasitraukiančios organizacijos, jos optimizuoja veiklą, žiūri, kur regione gaminti vietinei rinkai produkciją. Be abejonės, mes neatlaikome šito konkurencinio pranašumo Lenkijos atžvilgiu. Kitas momentas, kad patys investuotojai ieško siauros specifikacijos žmonių ir jeigu tų specialistų stokojama toje rinkoje, tai yra faktorius, kad galima pasitraukti“, – antradienį interviu Žinių radijui kalbėjo M. Lingė.

Jis nesiejo „Coca-Colos“ sprendimo su nepriimtu nauju Darbo kodeksu ir priminė Estijos pavyzdį, kur darbo santykiai buvo liberalizuoti 2009 metais, o 2010-aisiais „Coca-Cola“ perkėlė gamybą iš šalies.

„Investuotojai žiūri į bendrą aplinką. Tą gali lemti ir šalies skaidrumo sistema, tie dalykai, kurie matosi, kokios tradicijos kultūrinės, požiūris į korupciją, skaidrumas yra vienas svarbesnių veiksnių. Kalbame apie kompleksą, ir tai yra signalas ir skambutis Lietuvai, skambutis vyriausybei ir vykdomai politikai“, – teigė prezidentės patarėjas.

Be „Coca-Colos“, šiemet apie pasitraukimą iš Lietuvos pranešė ir sūdytų užkandžių gamintojos „Intersnack Group“ valdoma traškučių gamybos įmonė „Estrella Baltics“ bei Norvegijos kapitalo „Orkla“ grupės Lietuvos padažų ir kečupų gamybos bendrovė „Suslavičius-Felix“.