Verslas

2016.09.05 16:54

Tyrimas: lietuviai geriausiai vertina spaudos prekių rinką

LRT.lt2016.09.05 16:54

Pirmadienį Europos Komisija paskelbė 2016 m. Vartotojų rinkų rezultatų suvestinę, kurioje apžvelgiama, kaip ES vartotojai vertina prekių ir paslaugų rinkų veikimą.

Trys ES vartotojų geriausią įvertinimą gavusios prekių rinkos yra knygos, žurnalai ir laikraščiai, pramoginės prekės (pavyzdžiui, žaislai ir žaidimai) ir stambūs buitiniai prietaisai, rašoma pranešime spaudai. Lietuviai taip pat geriausiai vertina knygų, žurnalų ir laikraščių rinką, antroje vietoje – stambūs buitiniai prietaisai, trečioje – informacinių ir ryšių technologijų produktai. Prasčiausiai visi europiečiai bendrai, kaip ir lietuviai, vertina naudotų automobilių ir mėsos produktų rinkas. 

Kalbant apie paslaugas, trys ES vartotojų labiausiai vertinamos rinkos yra susijusios su laisvalaikiu – nuo apgyvendinimo atostogų metu paslaugų iki kultūros ir pramogų bei sporto paslaugų, pavyzdžiui, sporto salių. Prasčiausiai europiečiai vertina nekilnojamojo turto, hipotekos, investicinių produktų, privačių pensijų fondų ir vertybinių popierių paslaugų rinkas.

Lietuvoje geriausiai įvertintos buvo traukinių paslaugos, transporto priemonių draudimo ir dujų paslaugos, prasčiausiai – lošimų ir loterijų internetu, nekilnojamojo turto ir vandens tiekimo paslaugos.