Verslas

2021.08.24 16:23

„Luminor“ bankui nurodyta tobulinti pinigų plovimo prevenciją

ELTA2021.08.24 16:23

Estijos, Latvijos ir Lietuvos finansų rinkos priežiūros institucijos, atlikusios bendrą tyrimą, nustatė, kad „Luminor“ bankui reikia tobulinti pinigų plovimo prevencijos sistemas ir vidaus taisykles.

Bankas savo procedūrose turės apibrėžti, kokiu periodiškumu įvairiuose visos grupės struktūriniuose padaliniuose vertins išteklių poreikį ir tobulins informacinių technologijų sprendimus.

„Luminor“ bankas taip pat įpareigotas pagerinti renkamų duomenų kokybę bei mokėjimų stebėsenos sistemą ir, skirdamas reikiamus išteklius, užtikrinti, kad deramas klientų tikrinimas būtų aukštos kokybės ir atliktas laiku.

Praėjusiais metais Estijos, Latvijos ir Lietuvos priežiūros institucijos (Finantsinspektsioon, Finansų ir kapitalo rinkų komisija ir Lietuvos bankas), koordinuodamos veiksmus per Estijos priežiūros tarnybos įsteigtą kolegiją, vienu metu atliko inspektavimus visų trijų šalių „Luminor“ banko padaliniuose. Buvo tikrinama, ar banko pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemos ir vidaus taisyklės atitinka teisės aktų reikalavimus.

Vienas iš bendrų Baltijos šalių finansų priežiūros tarnybų strateginių tikslų – užtikrinti, kad bankai ir kiti prižiūrimi finansų rinkos dalyviai turėtų tinkamas vidaus kontrolės sistemas. Siekdamos šio tikslo, tarnybos nuolat stebi finansų sektoriaus rizikas ir prireikus taiko priežiūros priemones.

„Luminor“ banko komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė pabrėžia, kad bankas siekia užkirsti kelią pinigų plovimui ir finansiniams nusikaltimams, todėl nuolat peržiūri ir tobulina savo kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu praktiką.

„Mūsų veikla yra orientuota į Baltijos šalių gyventojus ir klientus, turinčius tvirtus asmeninius arba verslo ryšius su šiomis šalimis, mūsų rizikos apetitas yra žemas.

Esame dėkingi priežiūros institucijoms už išsamų patikrinimą, nes tokie auditai „Luminor“ suteikia vertingų įžvalgų, kaip toliau tobulinti kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu procesus.

Mes sutinkame su per įprastą patikrinimą priimtomis išvadomis dėl reikalingų banko vidinių procesų tobulinimų. Galime patvirtinti, kad jau daug jų įgyvendinome, o likusius įsipareigojome užbaigti pagal priežiūros institucijoms pateiktus planus“, - rašoma „Luminor“ banko komentare.

Bankas pažymi, jog „Luminor“ svarbu ir tai, kad priežiūros institucijos šio patikrinimo metu patvirtino, jog bankas išlaiko konservatyvų verslo modelį ir nedidelį rizikos laipsnį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt