Verslas

2013.03.31 16:31

Europos Komisijos tyrimas: muzikos piratavimas nedaro žalos legaliems pardavimams

15min.lt2013.03.31 16:31

Interneto piratavimas nedaro žalos legaliai įsigyjamos muzikos pardavimams, paskelbė Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras.

Interneto piratavimas nedaro žalos legaliai įsigyjamos muzikos pardavimams, paskelbė Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras.

Išvadose rašoma, kad dauguma muzikos, kuri buvo nelegaliai parsisiunčiama tyrime stebėtų asmenų, nebūtų buvusi įgyta legaliai net tada, jei nebūtų galimybės jos parsisiųsti nelegaliai. „Nors tai yra privačios nuosavybės teisių (autorių teisių) pažeidimas, vargiai padaroma daug žalos muzikos pardavimams“, – teigiama ataskaitoje.

Metus tyrus 16 tūkst. europiečių įpročius internete taip pat paskelbta, kad leidimas nemokamai pasiklausyti dainų internete (tokiose svetainėse kaip „Pandora“ ar „Spotify“) nedaug, bet visgi teigiamai paveikia muzikos pardavimus.

„Mūsų rezultatai rodo, kad kai 10 procentų padidėja apsilankymai legaliose svetainėse, kur galima klausytis muzikos legaliai ir nemokamai, 0,7 procentais padaugėja apsilankymų svetainėse, kur galima legaliai įsigyti dainas“, – rašoma tyrimo išvadose.

Tarptautinė Fonografijos Industrijos Asociacija pareiškė, kad EK tyrimų centro atliktas tyrimas turi daug spragų ir yra klaidinantis.

„Rezultatai atrodo esantys atitrūkę nuo verslo realybės, – teigiama išplatintame pranešime. – Jeigu didelė muzikos siuntėjų dalis visiškai neperka muzikos (tačiau jos klausosi, kai kuriais atvejais – dideliais kiekiais), nėra logiška teigti, kad nelegalus elgesys skatina legalius pardavimus ar kad nedaro jokios žalos.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.