Verslas

2021.08.20 09:11

„Litgrid“ turės išbraukti „Statybų inžinerines paslaugas“ iš „juodojo“ sąrašo

BNS2021.08.20 09:11

Elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ turės išbraukti bendrovę „Statybų inžinerinės paslaugos“ iš melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašo, tačiau pastaroji netenka galimybės toliau dalyvauti linijos tarp Lietuvos elektrinės ir Alytaus rekonstrukcijos priežiūros konkurse.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) rugpjūčio 13 dieną paskelbė naują sprendimą po to, kai Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) gegužę panaikino VAT nutartį – tuomet pastarasis nurodė sugrąžinti įmonę į konkursą ir išbraukti ją iš melagingą informaciją teikusių tiekėjų sąrašo.

„Litgrid“ BNS pranešė, kad konkursas vėliau, panaikinus laikinąsias apsaugos priemones, bus tęsiamas be „Statybų inžinerinių paslaugų“.

„Teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, kuriomis įpareigojo „Litgrid“ laikinai sustabdyti pirkimą. Taigi, šiuo metu, kol teismo sprendimas neįsiteisėjęs ir nepanaikintos laikinosios apsaugos priemonės, pirkimas yra sustabdytas“, – komentuoja „Litgrid“.

Pernai gruodį 330 kV įtampos oro linijos Lietuvos E-Alytus rekonstravimo techninės priežiūros konkurse „Litgrid“ pripažino „Statybų inžinerines paslaugas“ laimėtoja, o kitą dieną sprendimą panaikino, nes įmonės dokumentai nepagrindė specialiųjų sąlygų. „Litgrid“ pašalino bendrovę iš konkurso, o vėliau dar įtraukė ją į melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą.

„Litgrid“ ir „Statybų inžinerinės paslaugos“ nesutarė dėl FIDIC inžinieriaus ir techninio prižiūrėtojo paslaugų apibrėžimo.

LAT gegužę taip pat nusprendė, kad pirmos instancijos teismas be pagrindo byloje neleido dalyvauti vienai konkurso dalyvių – bendrovei „TEC Infrastructure“.

Apeliacinis teismas pabrėžė, kad „TEC Infrastructure“ įtraukimas į bylą yra svarstytinas, nes ji turi tiesioginį suinteresuotumą bylos baigtimi – tai yra, galimybe laimėti konkursą.

Liepos mėnesį LAT gavo ir apeliacinį „Litgrid“ skundą bei įpareigojo pirmosios instancijos teismą nagrinėti bylą iš naujo.

Vilniaus apygardos teismas gegužės pradžioje buvo pripažinęs neteisėtais „Litgrid“ sprendimus „Statybų inžinerines paslaugas“ pašalinti iš konkurso ir įtraukti ją į melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą, tuomet VAT nurodė grąžinti bendrovę į konkurso etapą, kai jos pasiūlymas buvo pripažintas laimėjusiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt