Verslas

2021.08.14 23:21

Trūkstant 26 tūkst. darbuotojų, asociacijos tvirtina – reikia skatinti imigraciją

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.14 23:21

Dalis verslo asociacijų ragina permąstyti šalies migracijos politiką.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Vidmanto Janulevičiaus teigimu, šalyje nepakanka kvalifikuotos darbo jėgos, todėl būtina skatinti imigraciją.

Anot V. Janulevičiaus, pirmiausia dėmesys turėtų būti nukreiptas į kultūriškai Lietuvai artimas valstybes.

„Kaip minimum 26 tūkst. darbuotojų – dabar yra tikrai oficiali statistika – mes ieškome ir jų nerandame, ir tas skaičius tiktai auga. Tai yra didžiausias rodiklis nuo 2008 m. Niekada tokio darbuotojų poreikio nebuvo. Kalbant apie kokius migrantus įsileisti, tai aš manau, kad mums reikėtų koncentruoris daugiau į gretimas šalis, t. y. Ukraina, Rusija, Moldova“, – LRT RADIJUI teigė V. Janulevičius.

Asociacijos „Infobalt“ vadovas Mindaugas Ubartas sako pastebintis Vyriausybės pažangą, lengvinant sąlygas įsidarbinti trečiųjų šalių piliečiams, bet ragina tą daryti sparčiau.

„Visus a priori žmones, kurie nori atvažiuoti į Lietuvą, laikome nusikaltėliais, nes jie turi atnešti pažymas, kad jie yra neteisti. O dabar iš Baltarusijos pabandykit tokią gauti. Jie turi įrodyti, kad turi reikiamą išsilavinimą, reikiamą patirtį, jie turi išsinuomoti kažkokią gyvenamąją vietą, 12 mėnesių užregistruoti kadastre.

Pertekliniai reikalavimai stabdo mūsų visų progresą“, – tvirtina jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt