Verslas

2021.08.14 12:50

Dėl reikalavimo kas savaitę atlikti testą net ir dalis nusiteikusių prieš skiepus darbuotojų renkasi vakciną

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.14 12:50

Toliau plečiamas sąrašas specialybių, kurioms reguliarus testavimas tampa privalomas – po mėnesio nepasiskiepiję nuo COVID-19 ir testo neatlikę gamybos įmonių darbuotojai negalės eiti į darbą. Pastebima, dėl reikalavimo kas savaitę atlikti testą, net ir dalis nusiteikusiųjų prieš skiepus renkasi vakciną.

Norinčiųjų pasidaryti greitąjį COVID-19 testą nemažėja. Ypač, kai nuo liepos pabaigos tą privalomai bent kas 7 dienas turi atlikti dirbantieji parduotuvėse, kavinėse, laisvalaikio ir kultūros sektoriuose, vežantieji krovinius ar keleivius.

Žinios. Per praėjusią parą į Lietuvą neįleista beveik 30 neteisėtai sieną ketinusių kirsti migrantų

„Dabar į darbą nenori įleisti, nes reikia testą daryti“, – sako parduotuvėje dirbanti Ilona.

Ir nors moteris jau turi vieną skiepą, ne rečiau kas 10 dienų testuotis nereikia tik visiškai pasiskiepijusiems ar persirgusiems koronavirusu asmenims.

Po mėnesio į darbą be testo negalės eiti ir dirbantieji gamybos įmonėse. Kol kas vien šiame sektoriuje skiepų neturi apie 80 tūkstančių asmenų, bet specialistai tikisi, kad šis skaičius sumažės, nes nenorintieji reguliariai testuotis jau nušalinami nuo darbo, jiems nemokama alga.

Specialistai sako, kad verslas stropiai laikosi periodinio testavimo reikalavimų, fiksuojamas vos vienas kitas pažeidimas.

„Įvertinome jau daugiau nei 1,8 tūkst. darboviečių ir tik 21 buvo nustatyti pažeidimai. Įmonė turi priimti visus sprendimus, kad tie asmenys, kurie nesitestuoja, nėra vakcinuoti, nėra persirgę, nedirbtų“, – pabrėžia I. Skridailienė.

Anot Lietuvos geležinkelių, vos įvedus privalomą testavimą, tą daryti atsisakė 19 darbuotojų iš 3,5 tūkst. turinčių kontaktų su kolegomis ar klientais. Iš jų daugiau nei 800 vis dar neturi vakcinos, bet dalis dėl reguliaraus testavimo vis tik apsisprendė skiepytis.

„Žmonės, kurie dėl sveikatos problemų negalės skiepytis, privalės testuotis, tai tuos testus apmokėsime. Bet toliau turbūt nebemokėsime, jeigu jie taps mokami valstybėje“, – teigia „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Rolandas Šlepetys.

Vyriausybė kol kas atsisako plano, kad nuo rudens privalomas periodinis testavimas būtų mokamas. Tačiau neatmeta ir toliau plėsti sąrašą specialybių, kurioms testavimas būtų privalomas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt