Verslas

2015.09.08 13:45

Lauko kavines leidžiama statyti nuo balandžio 1-osios, bet verslininkams dar per šalta

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.09.08 13:45

Dėl vėsaus ir atšiauraus pavasario kavą lauko kavinėse gurkšnosime vėliau nei praėjusiais metais. Miestų savivaldybės lauko kavinių sezoną leidžia atidaryti nuo balandžio 1-osios, tačiau retas verslininkas jau nuo kitos savaitės į lauką temps staliukus ir kėdes, mat abejoja, ar patiems miestiečiams sėdėti lauke nebus šalta.

Dėl vėsaus ir atšiauraus pavasario kavą lauko kavinėse gurkšnosime vėliau nei praėjusiais metais. Miestų savivaldybės lauko kavinių sezoną leidžia atidaryti nuo balandžio 1-osios, tačiau retas verslininkas jau nuo kitos savaitės į lauką temps staliukus ir kėdes, mat abejoja, ar patiems miestiečiams sėdėti lauke nebus šalta.

Prie Kauno Rotušės įsikūrusios kavinės „Skliautas“ bendraturtis Ąžuolas Gaižutis jau laukia, kada termometro stulpelis šoktelės keliolika laipsnių aukščiau. Verslininkas pripažįsta, kad dėl neskubančio ateiti tikrojo pavasario tenka atidėti kai kuriuos planus.

„Kai būna daugiau saulės, vidutinė dienos temperatūra šokteli iki 15 laipsnių šilumos, tada atsiranda ir lankytojų noras sėdėti lauke. Šįmet statyti lauko kavines galima nuo balandžio 1-osios, tačiau orai nedžiugina, gamtos neapgausi, ir dar tenka palaukti“, – tinklalapiui LRT.lt sako verslininkas.

Panašiai kalba ir Laisvės alėjoje įsikūrusios kavinės „Flamenco“ vadovė Sonata Andriuškevičienė, kurios teigimu, šildant saulei ir esant geru oru miestiečiai traukia pasivaikščioti į Senamiestį ar Nemuno ir Neries santaką, o šaltu oru ir pučiant šiauriniam vėjui, kauniečiai nenori iškišti į lauką nosies. Visgi verslininkė viliasi pradėti prekybą lauke jau nuo pirmosios balandžio savaitės. Tuo metu praėjusių metų kovo pabaigoje - balandžio pradžioje jau buvo statoma ne viena lauko kavinė.

Kęstučio Markevičiaus, UAB „Restoranų grupės FORTAS“ marketingo vadovo teigimu, ilgametė lauko kavinių tradicija rodo, kad jos dažniausiai atidaromos balandžio viduryje. „Tačiau verslininkai stengiasi užsitikrinti, kad, atėjus šiltesniems orams, būtų galima pradėti prekybą anksčiau“, – priduria K. Markevičius.

Būtent dėl šios priežasties Kauno savivaldybė sezoną atidarė nuo balandžio 1-osios, mat patys verslininkai buvo išreiškę norą prekiauti lauke anksčiau. „Realiai lauko kavinių plėtra prasideda nuo oro, o ne oficialios datos, tačiau šiemet ji turėtų nusikelti dėl šaltų orų“, – LRT.lt informavo Kauno savivaldybės Licenzijų ir paslaugų skyriaus vedėja Rasa Palevičienė. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad lauko kavinių sezono pradžia laikoma gegužės 1-oji, tačiau verslininkai kavines gali įsirengti ir nuo balandžio 1-osios, jei leidžia oro sąlygos.

„Visi žinome, kad gamtos nepakeisi. Bet vartotojai yra labai ištroškę išeiti į lauką ir, kai tik bus galimybė, nors ir šąlančiomis nosimis, visi stengtis išlysti į lauką, pasigėrėti pavasario saule. Kol kas saulė nedžiugina, bet vis tiek planuojame savo darbus, tvarkome dokumentus ir nuo balandžio vidurio planuojame persikelti į lauką. Šiluma ateina ne iš karto, verslininkai jos laukia ir stengiasi tai išnaudoti“, – LRT.lt teigė K. Markevičius.

Sostinėje šiemet išduota apie 150 leidimų lauko kavinėms, kurios yra prie pastatuose esančių kavinių ir 25 leidimai konkurso būdu įrengiamoms lauko kavinėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.