Verslas

2013.03.29 13:49

A. Kubilius apie euro įvedimą: 2014–2015 m. atsidaro galimybių langas

ELTA2013.03.29 13:49

Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Andrius Kubilius sako esąs tvirtai įsitikinęs, kad Lietuva turi įsijungti į euro zoną.

Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Andrius Kubilius sako esąs tvirtai įsitikinęs, kad Lietuva turi įsijungti į euro zoną.

„Aš nesakau, kad reikia skubėti ir eurą įsivesti 2014 metais, nes yra dar daug darbų, kuriuos reikia padaryti, bet mes turime matyti, kad 2014–2015 metais atsidaro galimybių langas, kai infliacijos parametro dydžiai gali mums susiklostyti palankiai.

Vėliau dėl objektyvių ekonominių priežasčių, dėl to, kad Lietuva yra viena iš tų konverguojančių ekonomikų ir kainų lygis auga sparčiau negu kitos ekonomikos, galimybių langas gali užsidaryti. Todėl privalome pasinaudoti tuo langu, nes jis gali pasikartoti tiktai po gero dešimtmečio. Mes aiškiai pasakėme, kad remsime valdžios pastangas įgyvendinant tokį svarbų strateginį tikslą, bet valdžia turi dirbti“, – interviu „Žinių radijui“ sakė A. Kubilius.

Jis tvirtina tikįs euro zonos perspektyva, nepaisant visų Kipro ir Graikijos problemų ir t. t.

„Mano įsitikinimu, Europa yra nuolat besivystantis, per visas krizes praeinantis organizmas, kurio tolesnę raidą visada sunku nuspėti, bet ji vystosi viena kryptimi – ji vis labiau konsoliduojasi. Vieninga rinka, ekonomika, pinigai, vieningas politinis veikimas yra Europos Sąjungos perspektyva. Galima vardinti daug priežasčių, kodėl Lietuvai naudinga euro zonoje būti geopolitine, ekonomine, finansine prasme kartu su Baltijos kaimynėmis.

Antras dalykas, reikia atitikti Mastricho kriterijus, iš kurių sunkiausiai prognozuojamas ir sunkiausiai suvaldomas yra infliacijos kriterijus. Gali būti taip, kad jau šių metų balandžio mėnesį paaiškės, kad Lietuva atitinka tuos kriterijus, ir tai bus labai geras pasiekimas“, – sakė A. Kubilius.

ELTA primena, kad Lietuvos Vyriausybė išsikėlė tikslą eurą šalyje įvesti 2015 m. Tam vasario 27 d. Vyriausybės nutarimu sukurta speciali koordinacinė komisija, kurią sudaro Ministras Pirmininkas, finansų ministras ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.