Verslas

2021.08.10 10:16

Prie INVEGOS paskolų „Avietė“ finansavimo prisijungė „Savy“

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2021.08.10 10:16

Nuo antradienio smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonės valstybės finansuojamas sutelktines paskolas „Avietė“ galės gauti ir per sutelktinio finansavimo platformą „Savy“. Verslai, imantys investicines ar apyvartines paskolas, taip pat galės susimažinti palūkanų naštą pasinaudodami kita nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) priemone „Dalinis palūkanų kompensavimas“.

Paskolas „Avietė“ įmonės gali gauti apyvartiniam kapitalui finansuoti arba investicijoms. INVEGA skirs iki 40 proc. lėšų arba ne daugiau nei 10 000 Eur, o likusią paskolos sumą finansuos „Savy“ platformos investuotojai. Paskolų finansavimas privačių investuotojų ir valstybės lėšomis padės verslui dar greičiau gauti paskolas rinkos sąlygomis. Be to, įmonės, gavusios paskolą ir pateikusios paraišką INVEGAI, galės gauti iki 95 proc. palūkanų kompensaciją.

„Augančiam verslui šioje itin neprognozuojamoje ir nuolat besikeičiančioje ekonominėje aplinkoje labai svarbus greitis ir lankstumas. Mes drąsiai konkuruojame su bankais galėdami pasiūlyti patrauklią palūkanų normą, tačiau individualizuoti ir prie konkretaus verslo poreikių pritaikyti pasiūlymai dažnai įmonėms tampa vieninteliu išsigelbėjimu ieškant finansavimo sprendimų“, – teigė Audrius Žiugžda, tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo platformos „Savy“ vadovas ir akcininkas.

Pagrindiniai platformos privalumai lyginant su kitomis finansų įstaigomis – supaprastintas paskolos gavimas, greitas sprendimas, nemokamas dalinis arba išankstinis grąžinimas arba galimybė nemokamai atidėti įmokų mokėjimą. Maksimalus paskolos terminas – 36 mėn., o metinė palūkanų norma – nuo 6 proc. atsižvelgiant į įmonės kreditingumo riziką.

„Tai yra geras privataus sektoriaus ir valstybės bendradarbiavimo pavyzdys, duodantis naudą tiek besinaudojantiems platformos galimybėmis, tiek pačiam kredituotojui. Verslininkas, kreipęsis į sutelktinio finansavimo platformą, gali ir nesurinkti reikiamo dydžio paskolos iš privačių investuotojų, todėl čia į pagalbą ateina valstybė ir prisideda prie paskolos, taip pat kompensuoja dalį palūkanų. Taip verslininkai gali pasiskolinti daugiau ir greičiau“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Gauti „Avietės“ paskolas galės įmonės, kurios veiklą vykdo ne mažiau nei metus ir ima paskolą investicijoms arba apyvartiniam kapitalui finansuoti. Taip pat reikės pateikti finansines ataskaitas, SVV įmonės deklaraciją, banko sąskaitų išrašus ir sutikimą duomenims tikrinti. Skolinantis iki 50 000 Eur pakaks asmeninio laidavimo, o imant didesnes paskolas, bus prašomas nekilnojamojo ar kito turto įkeitimas. Atsakymą, ar įmonė atitinka sutelktinės paskolos „Avietė“ ir kitus rizikingumo kriterijus, verslas gaus tiesiai iš platformos.

Įmonėms, kurios negalės pasinaudoti priemone „Avietė“, „Savy“ ir toliau siūlys kitas verslo paskolas: paskolas iki 15 000 Eur, kurios skirtos jaunoms įmonėms, veiklą vykdančioms vos 3 mėnesius, o ilgiau veiklą vykdančioms įmonėms suteikiamos paskolos net iki 500 000 Eur iki 5 metų terminui.

„Savy“ – pirmoji tarpusavio skolinimo platforma Lietuvoje, veikianti pagal Lietuvos banko išduotą tarpusavio skolinimo ir sutelktinio finansavimo operatoriaus licencijas. Nuo veiklos pradžios 2014 metais per platformą finansuota paskolų už daugiau nei 42 mln. Eur, o investuotojams išmokėta palūkanų suma siekia daugiau nei 7,4 mln eurų. Šiuo metu platforma vienija daugiau nei 30 000 registruotų investuotojų ir per 100 000 registruotų paskolų gavėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt