Verslas

2015.09.08 13:45

Kaip dirbs parduotuvės per šventinį savaitgalį

Erika Fuks, DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvoje palaipsniui įsitvirtina tradicija nedirbti ne tik pirmąją Kalėdų dieną, bet ir Velykų sekmadienį. Tiesa, didieji prekybos tinklai kol kas darbuotojų masiškai švęsti Velykų neišleidžia.

Lietuvoje palaipsniui įsitvirtina tradicija nedirbti ne tik pirmąją Kalėdų dieną, bet ir Velykų sekmadienį. Tiesa, didieji prekybos tinklai kol kas darbuotojų masiškai švęsti Velykų neišleidžia.

Pavyzdžiui, sostinės „Ozo“ prekybos centas Velykų sekmadienį – kovo 31 d. – visiškai nedirbs, o „Panoramoje“ lankytojai galės patekti tik į „Rimi“, „Benu“ vaistinę ir „Florisima“ parduotuvę.

Velykų sekmadienį „Akropoliuose“ dirbs „Maxima“, vaistinės ir pramogų zonos, pavyzdžiui, kavinės, restoranai, kino centrai, boulingas ir ledo arenos. Nedirbs parduotuvės ir bankų skyriai, išskyrus Vilniaus „Akropolyje“ esantį Medicinos banko skyrių.

„Maxima XXX“ parduotuvės veiks nuo 9 iki 22 val., „Eurovaistinės“ – nuo 10 iki 19 val. Klaipėdoje ir Šiauliuose, ir iki 20 val. Vilniuje. Restoranai, ledo arenos, kino centrai, boulingo klubai kovo 31 d. dirbs nuo 12 iki 22 val.“, – dėstoma prekybininkų pranešime.

Antrąją Velykų dieną, balandžio 1 d., pirmadienį, visi prekybos ir pramogų centrai dirbs įprastu grafiku.

Prekybos tinklai veiks kaip įprasta

„Norfos“ prekybos tinklas per šventes nedirbti leis didžiausiai daliai darbuotojų.

„Kovo 31 d. dirbs 43 iš 136 „Norfos“ prekybos centrų šalyje, o Vilniuje 5 iš 20 „Norfų“, sutrumpintu darbo laiku – nuo 9.00 iki 17.00 val. Balandžio 1 d. dirbs visos „Norfos“, tačiau sutrumpintu darbo laiku – nuo 9.00 val.“, – komentuoja prekybos tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis.

„Maxima“ prekybos tinklas Velykų sekmadienį ir pirmąją Velykų dieną trumpina kai kurių parduotuvių darbo laiką, nedidelė dalis jų nedirbs, tačiau dauguma parduotuvių per šventes bus atviros pirkėjams.

Kiti du prekybos tinklai „Iki“ ir „Rimi“ dirbs įprastu grafiku.

„Per Velykas „Iki“ parduotuvės dirbs be darbo laiko pakeitimų. Sieksime, jog parduotuvėse darbuotojų būtų tiek, kad pakaktų kokybiškai aptarnauti klientams, o sudarydami grafiką atsižvelgsime ir į pačių darbuotojų pageidavimus“, – sakė prekybos tinklo „Iki“ atstovas spaudai Valdas Lopeta.

„Rimi parduotuvių darbo laikas keičiamas nebus. Turėjome įvairios patirties, įvertinę ją ir pirkėjų lūkesčius nusprendėme, kad šventiniu laikotarpiu prekybos centrų darbo laikas išliks toks, kaip visada“, – dėstė „Rimi Lietuva“ Viešųjų ryšių vadovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė.