Verslas

2015.09.08 13:45

A. Paulauskas: asignavimai krašto apsaugai 2016 m. turi pasiekti ne mažiau kaip 1 proc. nuo BVP

ELTA 2015.09.08 13:45

Minint Lietuvos narystės NATO devintąsias metines, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas kalba apie būtinybę didinti finansavimą krašto apsaugai.

Minint Lietuvos narystės NATO devintąsias metines, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas kalba apie būtinybę didinti finansavimą krašto apsaugai.

Komitetas apgailestauja, kad dėl finansinių išteklių trūkumo vis dar išlieka iššūkių personalo srityje komplektuojant karinius vienetus bei modernizuojant kariuomenę. Siekiant užtikrinti, kad Lietuvos kariuomenė gebėtų vykdyti jai teisės aktuose nustatytus uždavinius, plėtoti kariuomenės pajėgumus bei pradėti naujus ginkluotės, įrangos ir technikos įsigijimo projektus, būtina, kad asignavimai krašto apsaugai didėtų ne mažiau nei 0,05 proc. nuo šalies BVP per metus ir 2016 metais pasiektų ne mažiau kaip 1 proc. nuo šalies BVP per metus.

A. Paulausko teigimu, narystė NATO suteikia realias saugumo garantijas. „NATO oro policijos misija Baltijos šalyse yra matomiausia NATO solidarumo išraiška ir yra labai svarbi mūsų regiono saugumui. Šis matomumas šalyse narėse yra be galo svarbus užtikrinant visuomenės ir politinę paramą Aljansui ir jo vykdomoms operacijoms. Tikimės, kad misija sėkmingai bus tęsiama ateityje, o Baltijos šalys ir toliau investuos į priimančiosios šalies paramą“, – sako NSGK pirmininkas.

Jis džiaugiasi NATO gynybos ministrų susitikime šių metų vasario 21–22 dienomis Briuselyje pasiektu sutarimu 2015 metais rengti didelio masto karines pratybas, nes Aljanso kariai įgijo unikalią patirtį vykdydami bendras NATO operacijas, o periodiškas šių gebėjimų patikrinimas organizuojant pratybas leistų ne tik išlaikyti sukauptą patirtį, bet ir padidinti NATO kaip patikimos organizacijos matomumą.

Kaip pažymi A. Paulauskas, Lietuva, dalyvaudama NATO vadovaujamose tarptautinėse operacijose, visų pirma, Afganistane, įneša svarų indėlį į narystę Aljanse. Šiuo metu svarbiausias uždavinys – perduoti atsakomybę už Goro provincijos saugumą Afganistano nacionalinėms pajėgoms iki šių metų spalio mėnesio.