Verslas

2016.08.24 21:29

Kinija patvirtino leidimą Lietuvos pieno produktų eksportui

BNS2016.08.24 21:29

Kinija patvirtino 19-kos Lietuvos pieno perdirbimo įmonių, galinčių eksportuoti į šią milžinišką rinką produktus, sąrašą, sako Lietuvos ambasadorė Kinijoje. Pirmoji apie gautą leidimą pranešė viena didžiausių pieno perdirbimo įmonių Vilkyškių pieninė, netrukus ketinanti į Kiniją išvežti maždaug 20 tonų mocarelos sūrio.

„Taip, šiandien sąrašas buvo patvirtintas ir visos jame buvusios lietuviškos pieno perdirbimo įmonės galės eksportuoti produktus“, – BNS sakė Ina Marčiulionytė.

Vilkyškių pieninės vadovas ir savininkas Gintaras Bertašius BNS teigė, kad pirmasis krovinys į Kiniją bus išsiųstas artimiausiu metu.

„Esame patvirtinti ir nuo vakar galime eksportuoti. Produkcija keliaus vandeniu ir iš pradžių siųsime vieną konteinerį, kuris sveria šiek tiek virš 20 tonų. Tai bus mocarelos sūris, o kitais metai bus ir sausi produktai“, – sakė G. Bertašius.

Jis nenorėjo atskleisti, kada tiksliai pirmasis konteineris pajudės į Kiniją.

Balandžio viduryje Lietuva iš Kinijos gavo visus dokumentus, kad perdirbėjai galėtų eksportuoti produkciją. Ši milžiniška rinka yra labai svarbi Lietuvai, kuri po 2014 metų rugpjūtį Rusijos paskelbto maisto produktų embargo prarado labai pelningą Rusijos rinką, kur šalies pienininkai eksportavo apie 20-40 proc. produkcijos.

Lietuvoje pieną perdirba per 20 įmonių, o 5 didžiausios pieno perdirbimo įmonės – „Pieno žvaigždės“, „Rokiškio sūris“, „Žemaitijos pienas“, Vilkyškių pieninė ir „Marijampolės pieno konservai“ – perdirba apie 94 proc. viso šalyje perdirbamo pieno. Visos šios įmonės, išskyrus „Žemaitijos pieną“, buvo viešai patvirtinusios savo norą eksportuoti į Kiniją.