Verslas

2016.08.24 15:20

Vilniaus savivaldybė pritarė taikos sutarčiai su vyriausybe dėl GPM

ELTA2016.08.24 15:20

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį pritarė pakoreguotai taikos sutarčiai su Vyriausybe, pagal kurią į sostinės biudžetą bus kompensuota 55,8 milijono eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skola, susidariusi iki 2012 metų. Mainais į tai Vilnius atsisakys pretenzijų į GPM kompensacijas nuo 2012 metų.

Kaip tarybos posėdžio metu teigė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė, šiemet į sostinės biudžetą bus pervesta 18,6 mln. eurų GPM skolos, o visa skola grąžinta per trejus metus.

„Ieškinys, pagal kurį dabar būtų sudaroma taikos sutartis, lietė 2009–2011 metų laikotarpį“, – teigė A. Vaitkunskienė, pridūrusi, kad sostinė atsisako pretenzijų į 2012-2015 m. laikotarpį.

Rugsėjo 7 d. Vilniaus apygardos administraciniame teisme turėtų vykti paskutinis posėdis, kuriame išlieka paskutinė galimybė taikiai susitarti savivaldybei ir Vyriausybei. Pasak A. Vaitkunskienės, nesutikus su tokia taikos sutartimi, visi teisminiai procesai prasidėtų iš naujo.

„Iš tiesų nežinia kada ir nežinia kokias sumas savivaldybė tada gautų, nes ir ta 55,8 mln. eurų suma toliau būtų diskutuojama, įrodinėjama. Nežinia kokios galimybės bus valstybėje po teismų tą sumą grąžinti ir kokiais terminais“, – kalbėjo administracijos vadovė.

Vilniaus miesto savivaldybė 2012 m. buvo kreipusis į teismą su reikalavimu Vyriausybei atlyginti nuostolius dėl miesto negautų beveik 272 mln. eurų – savivaldybė tuomet argumentavo, kad tokia skola didžiąja dalimi susidarė dėl į Vilniaus biudžetą grąžinamos GPM dalies ribojimo, o GPM grąžinimo savivaldybėms skaičiavimo metodikos klausimas vėliau pasiekė Konstitucinį Teismą (KT). Praėjusių metų birželį KT nutarė, kad kai kurios savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos nuostatos prieštarauja Konstitucijai, o šių metų vasarį Vilniaus meras Remigijus Šimašius Vyriausybei pasiūlė taikiai išspręsti teisminį ginčą.

Vilniui šiuo metu paliekama 45,95 proc. čia surenkamo GPM.