Verslas

2021.08.05 18:06

Prieš rudenį verslas skuba vakcinuotis – už skiepą darbuotojai gauna dovanų kuponus, kviečiami atvykti skiepobusai

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.05 18:06

Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadalyje įmonių tik beveik pusė darbuotojų turi imunitetą. Skatindamos darbuotojus skiepytis, įmonės kviečia į darbovietes atvykti skiepobusus. Kiti darbuotojus bando motyvuoti piniginėmis premijomis.

Seniausioje baldų gamybos įmonėje Lietuvoje „Freda“ – 1300 darbuotojų. Pasiskiepijusių kol kas apie pusę. Kad jų būtų daugiau, pasiskiepiję apdovanojami 100 eurų čekiu, kurį galima išleisti prekybos centre.

„Dovanojama visiems, kurie ir anksčiau pasiskiepijo, nenorime išskirti žmonių. Tai akcija su mintimi, kad yra dovana už tai, kad žmogus yra socialiai atsakingas. Tai nenorime skriausti ir tų, kurie pasiskiepijo ir tų, kurie pasiskiepys tikimės artimiausiu metu“, – nurodo įmonės personalo direktorė Renata Liumparienė.

Žinios. Cimanouskają nesugrįžti į Baltarusiją telefonu perspėjo senelė: per televiziją mane jau koneveikė

Dovanų čekius įmonė ketina dalyti iki rugsėjo vidurio. Jei liks didelė dalis neskiepytų, svarsto testuoti darbuotojus darbo vietoje už įmonės lėšas.

Piniginiais paskatinimais skiepytis ragina ir kitos įmones. 10 eurų čekį skiria „Maxima“. „Vičiūnų grupė“ nusprendė pasiskiepijusiems skirti 50 eurų premiją. Kol kas pasiskiepijusių įmonėje – 35 procentai.

„Tai yra ribota pakankamai laike. Mes iki rugsėjo 10 dienos tą tokį premijavimą skirstom, kad žmonės suskubtų. Ateina ruduo, nauji ribojimai ir norime gamyboje turėti kuo mažiau trikdžių“, – teigia „Vičiūnų grupės“ valdybos narys Dainius Matijošaitis.

Prie prekybos centro sustojus vakcinavimo autobusui eilė norinčių pasiskiepyti kauniečių. Praeiviai sako: vienus skiepytis labiausiai paskatintų noras keliauti, kitus – šalia pasirodęs skiepų autobusas.

„Aš internetu nemoku naudotis. Norėjau skiepytis, skambinau į visas Kauno poliklinikų registratūras ir šeimos gydytojams. Sako mes tokiais reikalaus neužsiimame“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo praeivė.

„Išvažiuoju į kelionę, ten reikia skiepų. Galvojau truputėlį palauksiu, kol tas skiepas kažkiek bus patikimesnis, bet reikia vien dėl kelionės“, – aiškina moteris.

Verslininkai kviečia skiepų autobusą atvykti į tiesiai į bendroves. Statistikos departamento duomenimis iš 20 tūkstančių įmonių tik septintadalyje daugiau kaip 90 procentų darbuotojų turi imunitetą. Ketvirtadalyje įmonių paskiepytų ar persirgusių yra mažiau nei pusė

„Mes prašome įmonių, kad surinktų kuo daugiau darbuotojų, bet jei jie turi 10–15 mes taip pat susideriname laiką ir atvažiuojam iki jų“, – tikina Kauno vakcinavimo centro koordinatorė Kristina Pociūtė.

Įsigaliojus reikalavimui kai kurių profesijų darbuotojams testuotis besiskiepijančių srautai ėmė augti. Kauno vakcinavimo centre rugpjūtį per dieną apsilanko dvigubai daugiau nei liepą.

Bent viena doze Lietuvoje paskiepyta per milijoną keturis šimtus tūkstančių žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.