Verslas

2021.08.05 11:24

Premjerė sureagavo į pasipiktinimą dėl laukiančių ribojimų: ar turime viską uždaryti ir taikyti ribojimus tiems, kurie pasiskiepijo

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.08.05 11:24

Vyriausybei žadant priimti griežtus ribojimus galimybių paso neturintiems žmonėms, nepasiskiepijusieji tokį sprendimą kritikuoja. Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad reikia kelti klausimą, ar verta ir vėl uždaryti verslus ir įvesti ribojimus visiems, kai dalis žmonių saugojosi ir pasiskiepijo. 

„Kritiką vertinu kaip kritiką ir dar kartą noriu pabrėžti, kad planuojamų ribojimų gali prireikti, dėl jų yra sutarta, bet jie dar nepriimti. Jeigu ligoninės pasieks tokią užimtumo ribą, kada mes turėsime mažinti sveikatos priežiūros paslaugas žmonėms, kurie serga kitomis ligomis, jie taip pat turi teisių. Didelė jų dalis yra pasiskiepiję ir apsaugoję save ir savo aplinkinius“, – ketvirtadienį po susitikimo su parlamentinių frakcijų vadovais sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat teigė, kad iš visų žmonių, kurie patenka į ligonines nuo birželio 1 dienos, visiškai paskiepytų yra vos keli procentai. 90 proc. žmonių ligoninėse yra tie, kurie nepasiskiepijo net viena skiepo doze.

„Todėl turime sau užduoti klausimą, ar valstybė vėl turi uždaryti visą gyvenimą, verslą ir taikyti ribojimus tiems žmonėms, kurie įdėjo daug pastangų, kad apsisaugotų. Prieš metus nebuvo pasirinkimo, o dabar turime vakciną. Ji prieinama visiems. Yra keturios vakcinos pagal skonį ir pagal įsitikinimus. Vis dėlto didelė dalis žmonių tokį sprendimą atidėlioja. (...) Dėl to yra numatytas pereinamasis laikotarpis, kol įsigalios griežtesni ribojimai. Jie įsigaliotų po penkių savaičių, kada Vyriausybė pradės įvesti ribojimus. Tai yra mandagus paraginimas pasiskiepyti“, – teigė premjerė.

Turime sau užduoti klausimą, ar valstybė vėl turi uždaryti visą gyvenimą, verslą ir taikyti ribojimus tiems žmonėms, kurie įdėjo daug pastangų, kad apsisaugotų.

LRT.lt primena, jog jau ateinantį pirmadienį žadama priimti sprendimą, kad galimybių paso neturintys asmenys negalėtų lankytis kavinėse, baruose, tiek viduje, tiek ir lauke, eiti į teatrus ar kino teatrus, naudotis viešbučių paslaugomis, dalyvauti įvairiuose renginiuose, festivaliuose.

Nuo rugsėjo 13 d. galimybių paso neturintiems žmonėms ribojimų atsirastų dar daugiau, jie negalėtų lankytis visose parduotuvėse, išskyrus būtinųjų prekių (maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių), kurių plotas ne didesnis nei 1500 kv. m, ir kurios turi įėjimą iš lauko pusės, ligoninėse (išskyrus būtinąją pagalbą), naudotis viešojo transporto paslaugomis, lankytis grožio salonuose, kirpyklose, dalyvauti renginiuose.

Nepasiskiepiję ar nepersirgę COVID-19 asmenys galimybių pasą galės gauti testuodamiesi, tačiau Vyriausybė žada kitą savaitę priimti sprendimą nebekompensuoti testų kainos, o galimybių pasui gauti bus privaloma atlikti PGR tyrimą. Jis privačiose klinikose kainuoja apie 70 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.