Verslas

2021.08.05 10:55

„Linava“: krovinių iš Lietuvos maršrutas Baltarusijoje bus sekamas

BNS2021.08.05 10:55

Visiems iš Lietuvos į Baltarusiją važiuojantiems vilkikams su kroviniais nuo rugpjūčio 30 dienos bus taikomi griežtesni reikalavimai.

Joms bus uždedami navigaciniai įrenginiai – specialios plombos, leisiančios Baltarusijos pareigūnams stebėti vilkikų maršrutą jų teritorijoje, kol kroviniai pasieks paskirties vietą. Plomba kainuos apie 50 eurų, pranešė Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“.

Tokį sprendimą liepos 28 dieną priėmė Baltarusijos Ministrų taryba.

Nebus sekami tik kroviniai, gabenami tranzitu per Lietuvą ir Baltarusiją iš Karaliaučiaus srities į Rusiją bei sunkiasvoriai bei didelių gabaritų automobiliai, kuriems būtinas specialus leidimas.

„Linavos“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, nuo šiol ne tik pažeidėjai, bet ir visos iš Lietuvos atvykstančios pakrautos transporto priemonės bus plombuojamos.

„Tai papildomai kainuos įmonėms ir užims šiek tiek daugiau laiko, kol bus uždedamos ir nuimamos plombos. Svarbu ir tai, kad toks sugriežtinimas bus taikomas tik iš Lietuvos teritorijos atvykstantiems vežėjams, nesvarbu, ar tai mūsų šalies, ar Lenkijos, ar Vokietijos, ar kitų šalių vilkikai“, – pranešime sakė Z. Buivydas.

Pakeitimai nepaveiks ir kitų Europos šalių vežėjų, pavyzdžiui, Vokietijos, Čekijos, Prancūzijos, jei jie s į Baltarusiją įvažiuos per Lenkiją. Jei jie įvažiuos per Lietuvą, jiems galios nauja tvarka.

Iki tol tokios navigacinės plombos buvo taikomos tik koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, nuo pernai gegužės 25 dienos, ir tik pažeidusiems reikalavimus automobiliams, pavyzdžiui, nesilaikiusiems nustatyto maršruto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.