Verslas

2021.08.04 22:39

Lietuviai skuba atostogauti užsienyje, o į Lietuvą atvykstančių turistų skaičiuojama net 10 kartų mažiau

Goda Malinauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.04 22:39

Šią vasarą atlaisvėjus keliavimo ribojimams, išvykstamasis turizmas sparčiai auga. Tačiau užsienio turistų Lietuvoje sulaukiama vis dar mažai. Pasak nacionalinės turizmo verslo asociacijos, atvykstamasis turizmas merdėja, todėl būtina galvoti, kaip juos vėl pritraukti.

Vilniaus oro uoste vidurdienį – sausakimša. Skrydžio laukiantys žmonės sako, dabar tai padaryti – tinkamas metas, nes neaišku, ar rudenį pasitiks be suvaržymų.

„Mes tiesiog mėgstame keliaut ir esame pasiskiepiję. Šią vasarą susiplanavome, praeitą vasarą niekur nebuvome. Šią vasarą jau drąsiau“, – LRT TELEVIZIJOS pakalbintas keliautojas.

Žinios. Siūloma, kad be galimybių paso žmonės galėtų apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse

„Jeigu taip neišvažiuosi, paskiau gali būt dar blogiau. Tai dabar kol yra galimybė, tai ir naudojamės proga, ir skrendame“, – sako moterys.

„Manau, kad dabar tinkamas (laikas – LRT.lt), nes nežinia, kas bus rudenį“, – nurodo kita oro uoste kalbinta moteris.

Išvykstamasis turizmas pagerino ir Lietuvos oro uostų rezultatus.

„Liepos mėnesį turėjom 325 tūkst. keleivių. Tai yra apie 56 proc. 2019 metų srautas. Tai rodo, kad paklausa kelionių yra iš tiesų vis didėjanti“, – aiškina Lietuvos oro uostų atstovas Aurimas Stikliūnas.

Kas mėnesį vis didėjančius keliautojų srautus stebi ir kai kurios kelionių agentūros. Sako, birželį ir liepą keleivių srautas beveik toks pat kaip ikipandeminių 2019-ųjų vasarą.

„Tikrai turiu pastebėti, kad nuo gegužės mėnesio, prasidėjus masinei vakcinacijai, pajutome didžiulę įtaką keliautojų srautams“, – tvirtina „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Augant išvykstamajam turizmui, į Lietuvą turistų atkeliauja vis dar mažai. Jų srautas Lietuvoje pirmąjį pusmetį buvo trečdaliu mažesnis nei praėjusiais metais tuo pat metu.

„Jeigu lyginti su ikipandeminiais metais, tai mes jų sulaukiame praktiškai 10 kartų mažiau. Jeigu 2019 metais per pirmą pusmetį mes sulaukėme 1,2 mln. turistų iš užsienio, tai šiemet per pirmą pusmetį mes sulaukėme 110 tūkst. 31“, – skaičiuoja „Keliauk Lietuvoje“ vadovas Dalius Morkvėnas.

Pasak Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentės, iš vidinės rinkos Lietuvos atvykstamasis turizmas išgyventi negali. Pajamos iš jo 2019 metais siekė daugiau nei milijardą eurų, dar pusšimto tūkstančių žmonių iš dalies arba visiškai neteko darbo.

„Būtina yra pritraukti turistus. Ką reikia daryti? Pirmas dalykas, nekartoti klaidų, kurias mes jau padarėme pavasarį, kai buvom vėliausiai atidarę sienas Europoje. Jokios efektyvios komunikacijos apie tai, ką Lietuvoje gali veikti turistas ir kokiomis sąlygomis“, – aiškina Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė sako, jog rudenį pokyčių keliaujant bus, tačiau jie mažiausiai įtakos darys paskiepytiems keliautojams.

Statistikos departamento duomenimis, daugiausiai per pusmetį turistų į Lietuvą atvyko iš Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos ir Latvijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.