Verslas

2021.08.04 15:38

Ministras apie tai, kokių profesijų atstovams gali tekti privalomai skiepytis: sąraše – švietimo, sveikatos apsaugos sektoriai

atnaujinta 16.13
Jonas Deveikis, Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.08.04 15:38

Vyriausybė žada Seimui teikti pasiūlymą, kad tam tikrų profesijų atstovams būtų privaloma skiepytis, o atsisakius, jie galėtų būti nušalinami nuo darbo. Anot sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, tokios prievolės gali sulaukti socialinės globos, švietimo ir sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojai.

„Šiuo metu yra diskutuojama, kokios profesijos galėtų būti pasiūlytos, kurių atstovams būtų privaloma vakcinuotis. Jeigu pažiūrėtume į kitas šalis, tai ten yra socialinė globa, švietimo sektorius, sveikatos apsaugos sektorius. Kažko išskirtinio Lietuvoje laukti nereikėtų.

Dulkys atsakė, kas rudenį lauks neturinčių galimybių paso ir kokių profesijų atstovams gali tekti skiepytis privalomai

Visgi sulaukime kitos savaitės. Norisi, kad tos darbo grupės, kurios dirba, užbaigtų savo darbą. Lygiai taip pat yra diskutuojama, kaip galėtų būti įdiegtos tos nuostatos, kad darbdaviai galėtų spręsti dėl darbuotojų nušalinimo nuo darbo, jeigu yra nevykdomi reikalavimai“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio teigė A. Dulkys.

Paklausta, kaip ketina atremti, tikėtina, dėl privalomų skiepų ir ligos išmokų kilsiantį visuomenės pasipriešinimą, premjerė I. Šimonytė po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė, kad tam turi kelis argumentus.

„Kalbant apie skiepjimą tų veiklų, kurios turi tiesioginį kontaktą su pažeidžiamiausiomis grupėmis, čia pirmiausia mes turėtume kalbėti apie žmones, kurie dirba sveikatos sistemoje, ir žmones, kurie dirba globos sistemoje, paprastai globoja senyvo amžiaus ir ligotus žmones, kuriems rizika užsikrėsti gali reikšti labai liūdnas pasekmes.

Mūsų supratimu, čia yra tokios, žinote, dviejų gėrių tarpusavio diskusijos klausimas, t.y. kur baigiasi žmogaus laisvė pasirinkti tam tikrą profesiją ir kur vis dėlto prasideda kito žmogaus laisvė. To žmogaus, kuris yra šio žmogaus globoje, labai dažnai – valioje ir negali be to žmogaus išsiversti, jo laisvė neužsikrėsti ir nesusirgti. Nė kiek neabejoju, kad diskusijų ir kritikos bus, kaip yra ir kitose šalyse, kurios tokius sprendimus jau yra priėmusios, bet Vyriausybė yra nusiteikusi šiuos pasiūlymus Seimui teikti“, – komentavo I. Šimonytė.

Vyriausybė siūlo numatyti ir išimtis, kad nesiskiepyti galėtų tik tie darbuotojai, kurie to negali daryti dėl medicininių priežasčių.

LRT.lt primena, kad Latvijoje nuo rugsėjo 15 dienos darbdaviai galės nepasiskiepijusiems arba COVID-19 nepersirgusiems kontaktines paslaugas teikiantiems arba kitas darbo funkcijas, kurių metu yra rizika užkrėsti kitus asmenis, vykdantiems darbuotojams taikyti sankcijas.

Lietuvos verslo, Darbdavių ir Pramonininkų konfederacijos teigė palaikančios tokį sprendimą, o Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija piktinosi tokia tvarka ir pažymėjo, kad darbas žmogui yra gyvybiškai svarbus, todėl negali būti atimtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.