Verslas

2021.08.04 11:06

Darbuotojų gali laukti pokyčiai: tam tikrų profesijų atstovams privalomas skiepas arba gresia nušalinimas nuo darbo

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.08.04 11:06

Vyriausybė siūlo leisti tam tikrų profesijų atstovus nušalinti nuo darbo, kai šie atsisako skiepytis. 

Vidaus reikalų ministerija (VRM) trečiadienį registravo Ekstremaliosios situacijos keitimo nutarimą, kuriame numatoma, kokioms veikloms bus privalomas galimybių pasas.

Projekto lydraštyje taip pat rašoma, jog tam tikrų profesijų atstovams numatomas privalomas skiepijimas nuo COVID-19.

Nepasiskiepijusius darbuotojos darbdaviai galės nušalinti nuo darbo.

„Tam tikrų profesijų darbuotojams vakcinacija nuo užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, yra privaloma, (išskyrus atvejus, kai asmenys negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių), kartu sudarant teisines prielaidas darbdaviams spręsti dėl darbuotojų nušalinimo nuo darbo, jei šie reikalavimai nevykdomi“, – rašoma VRM lydraštyje.

Darbuotojo nušalinimas nuo darbo nereiškia atleidimo. Nuo darbo nušalintam darbuotojui neleidžiama dirbti, o nušalinimo laikotarpiu nemokamas darbo užmokestis. Darbdavio sprendime nušalinti darbuotoją nuo darbo turi būti nurodyta, kuriam laikui darbuotojas nušalinamas.

LRT.lt primena, kad Latvijoje nuo rugsėjo 15 dienos darbdaviai galės nepasiskiepijusiems arba COVID-19 nepersirgusiems kontaktines paslaugas teikiantiems arba kitas darbo funkcijas, kurių metu yra rizika užkrėsti kitus asmenis, vykdantiems darbuotojams taikyti sankcijas.

Lietuvos verslo, Darbdavių ir Pramonininkų konfederacijos teigė palaikančios tokį sprendimą, o Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija piktinosi tokia tvarka ir pažymėjo, kad darbas žmogui yra gyvybiškai svarbus, todėl negali būti atimtas.

Vyriausybė taip pat siūlo valstybės lėšomis nebekompensuoti testų periodiškai besitestuojantiems darbuotojams. Už testus turės susimokėti darbdavys arba pats darbuotojas.

„Darbuotojų, dirbančių ar vykdančių veiklą, nurodytą Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąraše, sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, finansuojami darbuotojo ar darbdavio lėšomis“, – skelbia VRM.

Dėl šių siūlymų kitą savaitę bus balsuojama Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.