Verslas

2021.08.03 23:15

„Urmo prekybos miestelio“ prekeiviai jaučiasi pamiršti: paramos vis dar negavo, o skolos – kaupiasi

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.03 23:15

Individualią veiklą vykdantys smulkieji prekybininkai piktinasi paramos nukentėjusiems dėl karantino skirstymu. Kreipimąsi Vyriausybei ir Seimui parašę Kauno „Urmo prekybos miestelio“ prekeiviai stebisi likę vieninteliai negavę jokios paramos. Prekeiviai prašo padengti bent dalį nuomos mokesčio. Ekonomikos ir inovacijų ministerija žada, kad dėl kompensacijos savarankiškai dirbantiems bus sprendžiama artimiausiu metu.

Kaune „Urmo“ prekybos miestelyje dirbantys verslininkai rodo lentynas prikrautas žieminių rūbų. Jie liko nuo praėjusio sezono, kai paskelbus karantiną keturiems mėnesiams veikla buvo sustabdyta. Net ir pasibaigus karantinui perkančiųjų per pus mažiau.

Prekiautoja Albina Jašinskienė teigia, kad pirmadienį pardavė prekių už 32 eurus.

„Yra žieminės prekės likučiai ir viskas sudėta namuose – ir kailinukai, ir „dublionkytės“. Ten sumomis... Už 20 tūkstančių, jei ne daugiau. Tai įsivaizduokite, kokios sumos“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja Levita Luobikienė.

Panorama. Savivaldybės priešinasi siūlymui nebereikalauti atidirbti už socialines išmokas (su vert. į gestų k.)

Ji priduria, kad vasarinių rūbų net nesivežė ir prekiauja likusiais likučiais. Prekiautojai sako, kad esant tokiems pirkėjų srautams, jie negali padengti per karantiną susikaupusių tūkstantinių skolų už prekybos vietos nuomą. „Urmo prekybos miestelis“ nuomą sumažino trečdaliu. Tikėtasi, kad dalį nuomos mokesčio kompensuos valdžia.

„Subsidijos buvo pažadėtos dar gegužės mėnesį. Praėjo trys mėnesiai, prekeiviai vis dar laukia, o įsiskolinimai beveik nemažėja. Yra apie keliasdešimt pardavėjų, kurie negrįžo į verslą iš viso“, – pasakoja „Urmo prekybos miestelio“ atstovė Dovilė Lengvenienė.

Individualią veiklą vykdantys prekiautojai sako likę vieninteliai smulkieji verslininkai, negavę jokios paramos. Dirbantys prekybos miestelyje negalėjo pretenduoti ir į turguje dirbantiems skirtą paramą

„Kažkodėl mus nusprendė segreguoti. Aš dabar pradedu galvoti, jei jie nesuprato, kad mes neturime patentų, kad mes užsiimame individualia veikla, tai tada galvojasi, kad jie mus išskyrė sąmoningai“, – piktinasi A. Jašinskienė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija sako nutarimas dėl subsidijų turėtų būti patvirtintas artimiausiuose Vyriausybės posėdžiuose.

„Dar birželio mėnesį esame parengę tuos reikalingus pakeitimus, vėliau teko atsižvelgti ir į verslininkų pastabas, kaip padaryti, kad pagalba būtų dar taiklesnė. Dabar jau tikrai tikimės, kad tas derinimo kelias praeitas“, – sako ministerijos atstovas Vincas Jurgutis.

Savarankiškai dirbantiems žadama kompensuoti 70 procentų patirtų išlaidų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.