Verslas

2021.08.03 08:19

JAV iždo sekretorė Yellen paragino Kongresą padidinti valstybės skolos limitą

ELTA2021.08.03 08:19

JAV iždo sekretorė Janet Yellen paragino Kongresą imtis veiksmų, kad būtų padidintas federalinės vyriausybės skolinimosi limitas, kuris sekmadienį buvo pasiektas.

Kongresas suspendavo skolos limitą 2019 m., tačiau dvejų metų trukmės suspendavimas baigėsi liepos 31 d., o nuo tada Iždo departamentas turėjo imtis „ypatingų priemonių“, kad neviršytų skolinimosi limito ir tęstų vyriausybės veiklos finansavimą.

Vis dėlto, ekonomistai skaičiuoja, kad šios priemonės suteiks Iždo departamentui tik kelias savaites, po kurių kils pavojus, kad JAV gali negrąžinti savo skolos, jei skolinimosi limitas nebus padidintas.

„Pagarbiai raginu Kongresą veikti kuo skubiau ir taip apsaugoti Jungtinių Valstijų kreditingumą ir pasitikėjimą jomis“, – laiške Kongreso lyderiams rašė J. Yellen.

JAV valstybės skola ir biudžeto deficitas COVID-19 pandemijos metu smarkiai išaugo dėl Vašingtono priimtų trijų ekonomikos skatinimo paketų, kuriais siekta sumažinti ekonominę pandemijos žalą.

Kongreso biudžeto tarnybos teigimu, šių metų biudžeto deficitas sieks 3 trln. dolerių.

Ankstesniame laiške liepą J. Yellen priminė parlamentarams, kad skolos limito padidinimas nereiškia, kad bus didinamas išlaidų kiekis, tačiau jis leistų Iždo departamentui finansuoti priemones, kurias jau ir taip yra priėmęs Kongresas.

Kaip ir ankstesni iždo sekretoriai, su skolos limito problema susidūrusi J. Yellen teigė, kad nuo rugsėjo 30 d. Iždo departamentas nebepardavinės valstijų ir savivaldybių vertybinių popierių bei sustabdys investicijas į įvairius vyriausybės pensijų fondus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.