Verslas

2016.08.22 12:58

Azerbaidžane apribotas valiutos pardavimas

ELTA2016.08.22 12:58

Didžiausi Baku miesto bankai savaitgalį apribojo arba visiškai nutraukė valiutos pardavimą klientams, nepaaiškinę priežasčių, informuoja „Bloomberg“. Maksimali suma, kurią galima išsikeisti Azerbaidžano sostinės kreditinėse organizacijose – 500 dolerių.

Apribojimai įvesti, išaugus valiutos prekybai juodojoje rinkoje, kur JAV dolerio kaina išaugo iki 1,7 manato, lyginant su oficialiu 1,62 manato kursu. Biržoje JAV valiuta taip pat pabrango – iki 1,68 dolerio.

Iš viso nuo metų pradžios manatas atpigo septyniais procentais, tapdamas viena iš silpniausių valiutų per metus buvusios Sovietų Sąjungos šalyse. Už manatą silpnesnė yra tik Tadžikistano valiuta, somonis.

2015 metais manatas buvo devalvuotas du kartus, pirmąjį kartą tai įvyko pernai vasarį, kai Azerbaidžano centrinis bankas sumažino jo kursą trečdaliu. 2015 m. gruodį, perėjus prie nestabilaus kurso, manatas neteko dar apie pusės savo vertės.

Azerbaidžano centrinis bankas jau išleido du trečdalius savo valiutos atsargų mėgindamas pažaboti nacionalinės valiutos nuvertėjimą, krentant naftos kainoms. Skolinimosi fondas „Sofaz“ praėjusią savaitę pasiūlė bankams aukcione tik 50 mln. dolerių, kai paklausa siekė 600 mln. dolerių.