Verslas

2021.08.01 22:45

Kritika dėl darbo jėgos trūkumo besiskundžiantiems darbdaviams – išlikęs stereotipinis mąstymas apie darbuotoją

Goda Malinauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.01 22:45

Nors darbo pasiūlymų daugėja – prisivilioti naujų darbuotojų darbdaviams tampa problema. Įmonės spėlioja – ar nenorą dirbti skatina gaunamos išmokos, ar poilsiui palankūs orai. Užimtumo tarnybos atstovai sako, kad rasti darbuotojų gali būti sunku ir dėl kitų priežasčių.

Pažinčių programėlėje sukurtos dvi anketos, pavadintos „Karjerausko“ ir „Karjerauskės“ vardais. Tačiau tokiu būdu kviečiama ne į pasimatymą, o darbo pokalbį. Taip darbuotojų nusprendė ieškoti telekomunikacijų bendrovė „Bitė“. Besinaudojantys pažinčių programėle tarp žmonių profilių randa ir įmonės anketą.

„Kolegos tiesiogiai bendrauja su kiekvienu žmogumi, kuris pats pareiškia norą bendrauti, davęs vadinamąjį „matchą“. Tada aiškinamasi kiekvieno to potencialaus kandidato interesai“, – pasakoja „Bitė Lietuva“ atstovas Jaunius Špakauskas.

Darbdaviai skundžiasi darbuotojų stoka, bet vis dar nėra atviri vyresniems arba neįgaliesiems

Per daugiau nei savaitę bendrovė sako sutarusi keliasdešimt darbo pokalbių.

„Tos tradicinės, įprastos darbuotojų kandidatams paieškos formos jau nelabai veikia“, – priduria J. Špakauskas.

Sudėtingą situaciją darbo rinkoje pastebi ir kita įmonė. Sako, pritraukti darbuotojų – vis brangiau.

„Naudojame įvairias komunikavimo priemones – tiek tradicines, tiek ne tiek tradicines. Tai nuo skrajučių dalinimo iki tentų kabinimo. Taip pat bendradarbiaujam su mokymo įstaigomis, savivaldybėmis iki socialinių medijų bei viešinimo žiniasklaidoje“, – vardija „Vilniaus baldų“ personalo vadovė Miglė Banevičiūtė.

O štai į darbo skelbimų portalą „CV bankas“ pasiūlymų įkeliama dvigubai daugiau nei pernai. Atnaujinama ir įkeliama per dieną po 1000 skelbimų.

„Užsako papildomo matomumo paslaugas. Taip pat yra pasitelkiama ne tik darbo skelbimų publikavimo paslauga, tačiau ir darbdaviai pradeda ieškoti ir CV duomenų bazėje“, – nurodo „CV bankas“ vadovas Tomas Toleikis.

„Atsirado nauji įpročiai, internetinė prekyba, daug naujų darbo vietų, kaip kurjerių tarnybos ir panašiai. Taip pat yra užsienio valstybės, kurios čia lokalizuoja savo verslus kaip informacinės technologijos. Visiems reikia darbuotojų. Aišku, oras daro savo, bedarbio pašalpa matomai yra irgi patraukli tokią karštą vasarą ne dirbti, o gulėt prie ežero“, – svarsto „Reitan Convenience Lithuania“ personalo vadovė Aušra Čepukienė.

Šiuo metu labiausiai trūksta informacinių technologijų specialistų, medicinos, transporto, gamybos, slaugos sričių, statybų sektoriaus darbuotojų. Pasak Užimtumo tarnybos, darbdaviams prisitraukti naujų darbuotojų gali būti sunku ir dėl per mažų integracijos galimybių – ryškėja mobilumo, kvalifikacijos problemos.

„Tas dar vis stereotipinis mąstymas, kai, nepaisant to, kad darbuotojų labai trūksta, darbdaviai vis dar nėra tiek atviri nei vyresnio amžiaus žmonėms, nei negalia turintiems žmonėms“, – pabrėžia Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Pasak Užimtumo tarnybos, nedarbo lygis stabilizuojasi, tačiau padaugėjo ilgalaikių bedarbių. Šiuo metu registruota daugiau kaip 200 tūkstančių darbo ieškančių žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.