Verslas

2021.08.01 08:18

Triukšmingu kurortu virstančioje Nidoje skamba ir ramybės besiilginčių kurortininkų balsas: reikia didinti įvažiavimo mokestį

Jovita Gaižauskaitė-Remesė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.01 08:18

Be užsienio turistų – ypač vokiečių – likusi Nida virsta triukšmingu vasaros kurortu. Kai kurie poilsiautojai jau ilgisi ramybės oazės, kiti džiaugiasi prie svečių poreikių esą prisitaikančiu madingu kurortu.

Po praėjusį savaitgalį Nidoje siautusio muzikos festivalio, sutraukusio tūkstančius melomanų, poilsiautojus pasitiko tokie vaizdai: išpaišyti stendai, daugybė besimėtančių šiukšlių. Užvirė diskusija, ar reikia tokių festivalių nacionaliniame parke, UNESCO saugomoje teritorijoje.

Panorama. Pagerbtas Medininkuose nužudytų pareigūnų atminimas (su vertimu į gestų k.)

„Baisiausia buvo didžiulis triukšmas kelias paras, kas irgi taip pat nėra suderinama, nes visos apklausos sako, kad čia žmonės važiuoja ramybės pirmiausia, aišku, šiukšlės yra surenkamos, galima greičiau tą padaryti, tačiau ar tikrai mums reikia leisti renginius iki bet kurios ribos“, – kalbėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Nacionalinis parkas inicijuoja gyventojų ir svečių apklausą, koks turi būti Neringos kurortas, ko tikimasi čia atvykstant.

„Kol kas labai daug statybų ir triukšmo, tai kol kas nepatinka, per daug žmonių, sakyčiau, reikia didint mokestį dar įvažiavimo, nes tikrai per daug mašinų, per daug visko, kad ji netaptų visai per daug nuvažinėta“, – sakė vilnietė Jurga.

„Aš galvoju, gal ramybės labiau reikia, vis tiek čia toks ramesnis miestelis, o jeigu linksmybių – gal į didesnius miestus, Klaipėdą, Palangą, pasilinksminti galima nuvykti“, – kalbėjo klaipėdietė Greta.

Elektriniai paspirtukai, po miestelį vežantis traukinukas, spalvoti vandens dviračiai ar mariose plūduriuojantis vienaragis: Nida – ramybės oazė ar triukšmingas kurortas? Meras sako, kad prieš dešimtmetį nuo pusiasalio nusisuko jaunos šeimos: jos pradėjo rinktis daug veiklų siūlančią Palangą.

„Pradėjom galvoti, kaip prisitraukti turistą, kuris būtų sužavėtas, pamiltų Kuršių neriją ir grįžtų daug metų atgalios.

Pabandėme tai daryt per festivalius. Jaunimo festivalius, kuriuos ir šiandien visi miestai veja, išvaro, ant jų pyksta, panašu, kad nė vienas nebuvo jaunas ir nenorėjo pašokti per naktį ir paūžti“, – kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

Sparčiai keistis tenka taikantis prie poilsiautojų: pandemija suaktyvino vietos turizmą, pagrindinė auditorija dabar – lietuviai. Dešimties maitinimo įstaigų personalo vadovė sako, kad pasiūlą diktuoja paklausa.

„Diktuoja madas, be abejo, didmiesčiai, mūsų tikrai didžioji dalis svečių yra iš didžiųjų Lietuvos miestų. Jie žino, ko nori, jie žino, už ką galima mokėti vienokią arba kitokią kainą, koks yra poreikis atvažiavus atostogų, kurių laukei visus metus“, – kalbėjo restoranų atstovė Živilė Cirtautaitė.

Kurortas šią vasarą – sausakimšas, daugėja šeimų ir jaunimo. Užsieniečių užklysta tik vienas kitas. Turizmo specialistai tikisi pandemijai pasibaigus susigrąžinti savo auditoriją, ypač vokiečius.

„Jie daugiau orientuodavosi į tą vietos dvasios pažinimą, palaikymą, suvenyrų įsigijimą, kaip gintarų dirbinių, į pasiplaukiojimą kurėnu, tradicijų pažinimą, folkloro programas, lietuviams viso šito nereikia, ir verslas prisitaiko“, – aiškino Nidos turizmo informacijos centro vadovė Edita Lubickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.