Verslas

2021.07.30 12:08

Smulkieji verslininkai kreipėsi į Vyriausybę: eame ant visiško žlugimo slenksčio

ELTA2021.07.30 12:08

Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, dirbantys smulkieji prekybininkai išplatino viešą kreipimąsi į prezidentą, Seimą, Vyriausybę ir Ekonomikos ir inovacijų ministeriją. Kreipimesi teigiama, kad valdžios institucijos jų negirdi, prašymų nepaiso daugiau nei pusę metų.

„Nuo pavasario esame maitinami pažadais išspręsti mūsų – karantino metu nukentėjusių smulkiųjų prekybininkų – problemas, tačiau pokyčių taip ir nesulaukiame, o apie planus nesame informuoti,“ – sakoma smulkiųjų prekybininkų kreipimesi.

„Paskutiniojo karantino metu dėl Vyriausybės sprendimo negalėjome dirbti net 4 mėnesius. Šiuo laikotarpiu mes, pagal individualios veiklos pažymą dirbantys prekybininkai, gaudavome vos 260 eurų išmoką, ir tai buvo vienintelės mūsų pajamos. Už tokią sumą galėjome vos išgyventi. Nepaisant to, turėjome mokėti mokesčius prekybinį plotą.

Primename ir akcentuojame, kad darbas pagal individualios veiklos pažymą yra teisėta ir reglamentuota verslo forma. Daugelis mūsų šiuo metu skęsta tūkstantinėse skolose, o tai smulkiajam verslui yra labai didelė našta“, – teigia jie.

Kreipimesi sakoma, kad ypač sunkioje padėtyje atsidūrė drabužiais ir avalyne prekiaujantys smulkieji prekybininkai. Jie investavo į naujas žiemos sezono prekes, o jos taip ir liko neparduotos.

„Taip pat susidūrėme su nesąžininga konkurencija, nes didžiuosiuose prekybos centruose buvo prekiaujama visomis prekių grupėmis, kurių smulkieji prekybininkai parduoti negalėjo.

Pirmojo karantino metu irgi buvo nelengva, tačiau buvo sukurtas nuomos kompensavimo mechanizmas. Todėl keliame klausimą, kodėl šis mechanizmas nebuvo taikomas dabar?

Nors visi ir visada deklaruoja žodinę paramą smulkiajam verslui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki šiol nepateikė jokio aiškaus atsakymo“, – sakoma kreipimesi.

Smulkieji verslininkai primena, kad yra bene vieninteliai, negavę beveik jokios paramos, kaip nukentėję nuo karantino suvaržymų, ir yra ant visiško žlugimo slenksčio. Artėjant rudeniui nebežino, ar vėl nesulauks apribojimų, kurie tikrai taptų paskutine vinimi į smulkiųjų prekybininkų karstą.

„Kviečiame išgirsti mus ir priimti aiškius sprendimus, kaip bus kompensuojami smulkiųjų prekybininkų antrojo karantino metu patirti nuostoliai. Priešingu atveju, tūkstančiai save ir savo šeimas išlaikiusių veiklių žmonių, vilkdami nepakeliamą įsiskolinimų naštą, papildys bedarbių ir pašalpų gavėjų gretas“, – sakoma smulkiųjų verslininkų kreipimesi į valdžios institucijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.