Verslas

2021.07.29 15:43

Už buvusią ligoninę Žvėryne pasiūlyta 12,1 mln. eurų

BNS2021.07.29 15:43

Už buvusios Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės kompleksą Vilniuje, Žvėryne, aukcione pasiūlyta 12,1 mln. eurų – 2,3 karto daugiau nei pradinė kaina.

Turto banko komunikacijos konsultantė Jolita Skinulytė-Niakšu BNS informavo, jog aukcione dalyvavo 8 dalyviai.

Pradinė šešių 3,8 tūkst. kv. metrų bendro ploto 13-kos pastatų bei 2 ha sklypo Birutės gatvėje kaina siekė 5,23 mln. eurų.

Kas laimėjo aukcioną, kol kas neskelbiama – naujas savininkas paprastai įregistruojamas Registrų centre po to, kai šalys pasirašys sutartį ir pirkėjas perves pinigus. Tam numatyta atitinkamai 30 ir 10 dienų.

Pagrindinis ligoninės pastatas ir ūkiniai pastatai galės būti restauruojami ir pritaikyti visuomenės ar komercijos paskirčiai, tačiau negali būti perstatomi iš esmės, o vietoj pagalbinių pastatų gali būti statomi nauji, neviršijant aukštingumo reikalavimų šioje miesto vietoje.

Pernai gruodį Turto bankas atšaukė pirmą planuotą aukcioną atsižvelgęs į Kultūros paveldo departamento rekomendaciją peržiūrėti ir patikslinti vertingąsias komplekso savybes.

Vilniaus savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos poskyrio vedėjas Darius Daunoras BNS birželį teigė, jog negalima nugriauti nė vieno pastato, įrašyto į kultūros vertybių registrą, jo išplėsti ar pristatyti papildomus aukštus. Galima tik juos pritaikyti naujai funkcijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.