Verslas

2021.07.29 12:13

„Orlen Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio pajamos siekė 1,165 mlrd. JAV dolerių

ELTA2021.07.29 12:13

Akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio pajamos, lyginant su tuo pačiu periodu praėjusiais metais, ūgtelėjo 119 procentų – nuo 532 mln. JAV dolerių 2020 m. antrą ketvirtį iki 1,165 mlrd. JAV dolerių 2021 antrą ketvirtį. Daugiau nei dvigubai didesnes pajamas sąlygojo šių metų pavasarį sparčiai augusios pasaulinės naftos žaliavos ir naftos produktų kainos, taip pat po pandemijos atsigaunantis visų rūšių degalų poreikis ir didėjantys jų pardavimai, nurodo bendrovė. Lyginant tuos pačius ketvirčius 2020 ir 2021 metais, net 64 proc. daugiau produkcijos eksportuota į Lenkiją, 53 proc. – į NVS šalis. Vidutiniškai pardavimai žemyninėse rinkose išaugo 9 proc.

„Nepaisant to, kad sąlygos rinkoje nuolat kinta ir kartais tampa itin sudėtingos, ORLEN ženklas siekia stiprinti padėtį rinkoje ir planuoja didžiules investicijas į plėtrą, – teigė AB „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Michalas Rudnickis, pasidžiaugęs šių metų liepos 1 dieną kartu su Lietuvos energetikos ministerija pasirašytu ketinimų protokolu dėl konversijos įrenginio projekto vystymo. Investicijos į šį projektą leis gaminti vertingesnius naftos perdirbimo produktus, padidins bendrovės pelną ir sustiprins jo stabilumą, sakė bendrovės direktorius.

Taip pat 2021 m. antrasis ketvirtis ypatingas tuo, kad Lenkijos naftos koncernui „Orlen“ priklausanti „Orlen Lietuva“ įsigijo 100 proc. UAB „Mockavos terminalas“ akcijų, taip perimdama vienintelio skystų produktų krovos terminalo, veikiančio Lietuvos – Lenkijos pasienyje, kontrolę. Šis terminalas naudojamas Mažeikiuose pagamintų bei Lenkijos ir Ukrainos rinkai skirtų naftos produktų krovai.

2020 metų antrąjį ketvirtį rinkos kainos ženkliai kilo, dėl to atsargų perkainavimas grynąja galimo realizavimo verte turėjo teigiamos įtakos finansiniams rezultatams – bendrovės „Orlen Lietuva“ EBITDA pagal LIFO metodiką buvo teigiamas ir siekė 83,9 mln. JAV dolerių. Šių metų antrą ketvirtį naftos žaliavos ir naftos produktų kainų augimas buvo mažesnis nei praėjusių metų tą patį laikotarpį, todėl veiklos nuostolis prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą – EBITDA pagal LIFO metodiką – sudarė 17,5 mln. JAV dolerių. Kaip teigiama „Orlen Lietuva“ pranešime, tai turėjo įtakos ir kitiems veiklos rezultatams – bendrovė antrąjį šių metų ketvirtį baigė fiksuodama 12,2 mln. JAV dolerių grynąjį nuostolį, kai tuo pačiu periodu 2020 metais dirbo pelningai (2020 m. II ketv. pelnas – 26,7 mln. JAV dolerių).

Nuo 2006 m. „PKN Orlen“ išleido beveik 4 mlrd. JAV dolerių Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos įsigijimui ir tolesnėms investicijoms. „Orlen Lietuva“ neseniai „PKN Orlen“ integruotos naftos chemijos grandinės dalimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.