Verslas

2021.07.29 09:37

„Hella Lietuva“ vadovas: rinkoje trūksta mikroschemų, puslaidininkių

BNS2021.07.29 09:37

Prieš trejus metus Kauno laisvojoje ekonomikos zonoje gamyklą atidariusios Vokietijos automobilių komponentus gaminančios įmonės „Hella Lietuva“ vadovas Tobiasas Pohlschmidtas sako, kad dėl koronaviruso pandemijos tiesioginės įtakos gamybai nebuvo, bet nerimą kelia mikroschemų, puslaidininkių trūkumas rinkoje.

„Tai liečia ne tik „Hellą“, kaip automobilių sektoriui komponentus gaminančią įmonę, bet ir visą elektronikos gamybos sektorių. (...) Pats svarbiausias mums klausimas dabar – mikroschemų, puslaidininkių prieinamumas. Jį iš dalies iškėlė pandemija: kai prasidėjo globali krizė, didelė dalis puslaidininkių nukeliavo į elektronikos prekių, tokių kaip kompiuteriai, garsiakalbiai, namų prietaisai, sritį. Dabar, atsigavus automobilių paklausai, nėra taip lengva jų poreikį vėl nukreipti į automobilių gamintojų sektorių“, – interviu portalui delfi.lt teigė T. Pohlschmidtas.

Pasak jo, bendrovėje atskirai yra komandą žmonių, kurie dirba vien šiuo klausimu.

BNS rašė, kad „Hella“ gamyklą Lietuvoje atidarė 2018 metų rugsėjį. Šiuo metu joje dirba 190 darbuotojų.

2020 metų lapkritį kompanija paskelbė apie planus per artimiausius kelerius metus investuoti keliasdešimt milijonų eurų į plėtrą ir sukurti 250 naujų darbo vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.