Verslas

2021.07.29 08:38

Prezidentūra apie svarstomą teisę darbdaviui nušalinti nepasiskiepijusius darbuotojus: dar ne laikas

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.07.29 08:38

Prezidentūra skeptiškai vertina įstatymo pakeitimo projektą, kuris suteiktų darbdaviui galimybę nušalinti darbuotoją, jeigu šis nesiskiepija ne dėl medicininių priežasčių. Pasak prezidento vyriausiosios patarėjos, išnaudotos dar ne visos motyvacinės priemonės.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį žiniasklaidai sakė, kad sąmoningai apsisprendę nesiskiepyti žmonės galėtų būti darbdavio valia nušalinti nuo darbo, jeigu dirbti nuotoliniu būdu jiems nėra galimybės. Tokiu keliu neseniai žengė Latvija.

Prezidentūros Ekonominės ir socialinės grupės vadovė Irena Segalovičienė sako, kad tokia priemonė galimai dar ankstyva.

„Šis siūlymas kol kas yra labai neaiškus, jis turėtų būti teisiškai susietas su tam tikromis profesijomis, svarbus klausimas – apie kokias profesijas kalbame. Bet esmė ne tame. Esmė – kad labai sudėtinga kalbėti apie ir galbūt ne laikas kalbėti apie tokią priemonę, kol nesame išnaudoję visų motyvacinių priemonių efektyviausiu būdu“, – LRT RADIJUI ketvirtadienį sakė ji.

Kaip neišnaudotas motyvacines priemones ji įvardijo skiepijimą poliklinikose, tikslines informavimo kampanijas, paskatas gydytojams – ne tik šeimos gydytojams, tačiau ir kitų sričių specialistams.

I. Šimonytė trečiadienį spaudos konferencijoje teigė, jog skiepytis būtų privaloma kontaktines paslaugas teikiantiems darbuotojams.

„Yra darbų, kuriuos galima dirbti nuotoliniu būdu ir tai nekelia jokių didelių problemų. Tačiau yra kontaktinių darbų, tai mes pirmiausia ir kalbėtume apie tokius darbus, kurie reikalauja kontakto su kitu žmogumi ir rizika yra didesnė“, – sakė premjerė.

LRT RADIJUJE kalbėjusi prezidento patarėja I. Segalovičienė taip pat sutinka, jog galimybių paso funkcijos galėtų būti peržiūrimos.

„Pats principas, kad galimybių pasas iš tiesų turi būti galimybių pasu ir kryptis, kad žmonės, kurie yra save jau apsaugoję ir įgyvendinę savo pareigą, natūraliai turėtų turėti daugiau teisių ir laisvių. (...) Matomai galimybių pasas galėtų būti praplėstas ir peržiūrėtos jo galimybės, (...) bet detalesniems vertinimams reikalingi konkretūs dalykai, pasakymai, kas konkrečiai bus padaryta“, – sakė I. Segalovičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.