Verslas

2021.07.29 21:00

Vis daugiau žmonių šalia namų įsirengia baseinus, jo įrengimui negaili ir dešimčių tūkstančių eurų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.29 21:00

Karantinas Lietuvoje keičia gyventojų poilsio ir pramogų įpročius – vis populiaresni tampa nuosavi baseinai. Juos įrengiančios įmonės šią vasarą sulaukė kelis kartus daugiau užsakymų, vis patrauklesni tampa ekobaseinai.

Vilniečio Arūno ant šlaito statomas baseinas dar nebaigtas įrengti, tačiau netrukus jame bus galima ir maudytis. Savininkas sako, kad įsirengti nuosavą baseiną paskatino karantinas, o išlaidas atpirks tai, kad pramogauti šalia namų, vietoj kelionių, galės ilgai.

„Negalime išvykti atostogų, turime kiek įmanoma turėti pramogų savo namuose, tai turbūt vienas iš faktorių buvo šitas. Koronavirusas turbūt padarė mums įtaką ir pasirinkome turėti būtinai prie namų baseiną“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja vilnietis.

Įsirengti nuosavą baseiną yra norinčių ir daugiau. Baseinus įrengiančios įmonės sako, kad norinčiųjų tai padaryti susidaro eilės.

„Šiuo metu tikrai populiarėja, labai daug gauname klausimų būtent skaičiavimams ir pačiai rangai. Palyginus su praeitais metais ir užpraeitais, tai šiemet labai daug“, – teigia „Poolpro“ pardavimų vadovas Vilmantas Buta.

Tarp karantino pasekmių – noras turėti nuosavą baseiną: įmonės sulaukia keliskart daugiau užsakymų

Kad baseinai populiarėja, pastebi ir kita įmonė, tačiau ji neslepia, kad atsirado ir nesklandumų, susijusių su koronavirusu.

„Šią vasarą, kaip ir praeitą, mes jaučiame naujų klientų antplūdį, bet būtent ši vasara kitokia dėl to, kad mūsų pajėgumus riboja tiekėjų pajėgumai. Mes nebegalime pasiūlyti tiek baseinų, kiek žmonės galėtų pirkti“, – pasakoja „Aqua spektro“ direktorius Vytautas Kėvišas.

Vis populiaresni tampa ne tik nuosavi lauko, bet ir ekobaseinai. Prieš kelerius metus šalia savo namų tokį įsirengė ir vilnietė Rasa.

„Norėjau gyventi prie ežero, ne visą laiką pavyko, tai tiesiog norisi kartais... Vanduo yra labai artimas man ir, turbūt, kiekvienam žmogui, tai labai norėjosi vandens pirmiausia, bet norėjosi tokio natūralaus vandens“, – LRT TELEVIZIJAI sako vilnietė Rasa.

Kraštovaizdžio dizainerės Gintarė Kaluškevičiūtė-Dubakienė tikina, kad prašymų suprojektuoti ekobaseiną šią vasarą 3–4 kartus daugiau nei ankstesniais metais.

„Vis labiau žmonės domisi ekologijos idėjomis. Tas domėjimasis didėja ir žmonės investuoja į šitą dalyką“, – teigia ji.

Pasak baseinus įrengiančių įmonių vadovų, pramogų ir poilsio oazę įsirengti savo kieme skatina ir karantinas, per kurį mažiau keliaujama ir sutaupoma pinigų, o vasaros darosi vis karštesnės vasaros. Už nuosavą lauko baseiną gali tekti sumokėti bent kelias dešimtis tūkstančių, o ekobaseinas gali kainuoti net tris kartus brangiau už paprastą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.