Verslas

2021.07.28 17:45

Dėl antradienį fiksuotos taršos Klaipėdoje AAD pradės neplaninį „Klaipėdos pieno“ patikrinimą

LRT.lt2021.07.28 17:45

Antradienio vakarą Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos valdybos pareigūnai gavo pranešimą apie taršą Klaipėdoje, ties Nemuno g. 8A krantine. Tarša buvo sustabdyta, bet dėl šio įvykio Klaipėdos aplinkosaugininkai pradės atsakingos įmonės neplaninį patikrinimą.

Apie pastebėtus teršalus Pranešimų priėmimo tarnyba buvo informuota apie 10 val. vakaro. Nedelsdami į įvykio vietą nuvykę būdraujantys Klaipėdos valdybos pareigūnai ties AB „Klaipėdos vanduo“ paviršinių nuotekų išleistuvu užfiksavo pilkšvos spalvos teršalų srovę, rašoma AAD pranešime.

Kilus įtarimų, kad per paviršinių nuotekų tinklus gali būti išleidžiamos gamybinės nuotekos, į įvykio vietą iškviesti AB „Klaipėdos vanduo“ avarinės tarnybos darbuotojai ir įpareigoti nedelsiant sustabdyti taršą.

Atvykę Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento specialistai paėmė mėginius laboratoriniams tyrimams.

Jau gerokai po vidurnakčio AB „Klaipėdos vanduo“ avarinės tarnybos specialistai būdraujančius pareigūnus informavo nustatę, kad į jų eksploatuojamus paviršinių nuotekų tinklus balkšvos nuotekos bėga iš AB „Klaipėdos pienas“. Būdraujantiems pareigūnams su laboratorijos specialistais atvykus į bendrovės teritoriją, teršalai jau buvo sustabdyti.

Įmonė aplinkosaugininkus informavo apie vykdytus nuotekų vamzdynų būklės diagnostinius darbus, kuriuos atliekant galėjo būti pažeistas sandarumas ir buitinės-gamybinės nuotekos pateko į paviršinių nuotekų tinklus.

Trečiadienį Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo neplaninį įmonės patikrinimą dėl nuotekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų laikymosi. Taip pat laukiama laboratorinių tyrimų rezultatų, po kurių paaiškės, kokios poveikio priemonės bus taikomos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.