Verslas

2021.07.28 15:48

Paskelbė turinčiųjų imunitetą nuo COVID-19 statistiką: prasčiausi skaičiai – aptarnavimo ir transporto sektoriuose

LRT.lt2021.07.28 15:48

Nuo liepos 28 d. darbdaviai gali pasitikrinti, kokia dalis jų darbuotojų turi imunitetą nuo SARS-CoV-2. Statistikos departamento pateiktoje informacijoje gali matyti, kurių sektorių atstovai pasiskiepiję gausiausiai.

Kaip rodo departamento duomenys, sektoriuje „Žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas“ paskiepyta 88,2 proc., antroje vietoje – švietimas (83 proc.), toliau seka „Viešasis valdymas ir gynyba, privalomasis socialinis draudimas“ (80,1 proc.). Lentelės apačioje – „Administracinė ir aptarnavimo veikla“ (57,2 proc.), „Statyba“ (50,4 proc.) ir „Transportas ir saugojimas“ (41,2 proc.).

Juridiniai asmenys apie savo darbuotojų imunizaciją gali sužinoti prisijungę per Elektroninius valdžios vartus prie e. Statistikos sistemos. Prieiga prie šios sistemos automatiškai sukurta visiems juridinių asmenų vadovams. Prisijungimai gali būti suteikiami ir kitiems įmonės, įstaigos ar organizacijos atstovams pagal nustatytą tvarką.

Darbuotojų skaičius pateikiamas pagal „Sodros“ duomenis. Konfidencialumo tikslais rodomos tik tos darbovietės, kuriose darbuotojų skaičius yra 10 ir daugiau. Kitaip nei atvirų duomenų faile Asmenų imunizacija pagal darbovietes imunizacijos procentas pateikiamas ne dešimties procentinių punktų rėžiuose, o tikslus ir atnaujinamas kasdien, todėl galima sekti, kaip kinta imunizuotų darbuotojų dalis. Imunizacija nėra išskaidoma į vakcinaciją ir užsikrėtimus.

Asmuo laikomas imunizuotu, jei turi teigiamą diagnostinio SARS-CoV-2 tyrimo atsakymą arba e. Sveikatos sistemoje turi gydytojo pasirašytą COVID-19 diagnozę, arba yra skiepytas bent viena SARS-CoV-2 vakcinos doze. Imunizacija statistikos skaičiavimo tikslais yra laikoma galiojančia neribotai.

Svarbu paminėti, kad į apskaitą įtraukiami tik lietuvišką asmens kodą turintys darbuotojai, nes be jo neįmanoma susieti skiepų, tyrimų ir darboviečių. Tai itin palies darbovietes, užsiimančias krovininio kelių transporto veikla, pastatų statyba ir pan. (apie 15 tūkst. asmenų). Taip pat gali atrodyti, jog darbovietės, kuriose daug darbuotojų yra skiepyti (arba diagnozuota COVID-19) kitose šalyse, turi labai žemą imunizacijos indeksą, nes e. Sveikatos sistema registruoja tik Lietuvoje gautus medicininius įrašus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.