Verslas

2013.03.28 15:01

Pradedamas derinti susitarimas dėl energetikos politikos pokyčių

Energetikos ministras su Seimo frakcijomis pradeda derinti valdančiųjų siūlomą politinių partijų susitarimą dėl strateginių energetikos politikos krypčių. Pats ministras pristatomo projekto nekomentuoja.

Energetikos ministras su Seimo frakcijomis pradeda derinti valdančiųjų siūlomą politinių partijų susitarimą dėl strateginių energetikos politikos krypčių. Pats ministras pristatomo projekto nekomentuoja.

Pirmieji su rengiamu dokumentu susipažinę Seimo liberalai jame pasigenda konkretumo, o ypač  pozicijos dėl atominės energetikos ir skalūnų dujų žvalgybos ateities. Opozicijos atstovai abejoja, ar ne per anksti rengiamas politinis dokumentas, kol dėl energetikos strategijos nėra patvirtinę  patys valdantieji. Tačiau pripažįsta, kad susitarimo dėl strateginių tikslų reikia, nes toks dokumentas drausmina ir valdančiuosius, ir opoziciją.

„Tikrai sveikiname, kad tokia iniciatyva yra. Susitarimas dėl ilgalaikių energetikos tikslų reikalingas tarp visų politinių partijų. Džiaugiamės, kad tame susitarime yra tokie konkretūs dalykai, kaip laiku užbaigti SGD terminalą, ar siekti greičiau integruoti Lietuvos elektros ūkį į europines energetikos sistemas. Kartu mes pasigendame konkretumo ir aiškumo dėl atominės elektrinės, ar Lietuva lieka branduoline valstybe, ar ne. Siūlome įrašyti konkrečiau, kad turime užtikrinti Lietuvos, kaip branduolinės valstybės tęstinumą. Taip pat, prašėme įrašyti į susitarimą, kad Lietuva toliau tęs III ES energetikos paketo įgyvendinimą, atskiriant dujų sektorių. Manome, kad reikia įrašyti, kad Lietuva yra pasiruošusi žvalgyti skalūnines dujas. Kuo konkretesnis susitarimas – tuo daugiau šansų, kad politikai ir Vyriausybė jo laikysis“, – sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

„Manau, kad reikia tiesiog pradėt pokalbius tarp partijų vadovų. Idėja, jog dėl strateginių projektų partijos turi susitart ir laikytis to susitarimo kaip ilgalaikio. Nekaitalioti savo pozicijų – ar esi opozicijoje, ar valdžioje, ar artėja rinkimai, ar neartėja rinkimai. Tai būtų labai svarbu“, – teigė Seimo Tėvynės sąjungos–Krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Andrius Kubilius.