Verslas

2021.07.28 12:38

LSMU profesorius Petrikonis: galimybių paso naudojimas turėtų būti griežtinamas palaipsniui

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.07.28 12:38

Vertindamas galimybių paso naudojimo perspektyvas šalyje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) prof. Kęstutis Petrikonis teigė, kad šios priemonės taikymas turėtų būti griežtinamas, tačiau tai vertėtų daryti palaipsniui.

Vis dėlto, sakė pastebintis profesorius, dalyje valstybių, kurių gyventojai skiepijasi kur kas aktyviau, į prekybos centrą be skiepų pažymėjimo ar persirgimą įrodančio sertifikato patekti negalima.

Trečiadienį vykusio Sveikatos ekspertų tarybos posėdžio metu buvo aptarta pandemijos situacija ir vakcinacijos eiga.

Paklaustas, kokia Sveikatos ekspertų tarybos pozicija dėl galimybių paso, kurį galėtų turėti tik pasiskiepiję ar virusu persirgę gyventojai, o nepasiskiepijusiems žmonėms būtų uždrausta patekti į maitinimo įstaigas ar parduotuves, K. Petrikonis teigė, jog šiuo konkrečiu klausimu Taryba sprendimų nepriėmė.

Vis dėlto, jo manymu, priimant minėtus sprendimus, visų pirma, reikėtų atsižvelgti į motyvus, kodėl žmonės nesiskiepija.

„Jeigu pasakome sau, kad padarėme viską, galime priimti ir griežtesnes priemones. [...] Sakyčiau, kad galimybių paso reikalavimus reikėtų griežtinti, bet tai daryti palaipsniui, kad tai nebūtų staigus momentas, kad tai nebūtų kažkokia nuostaba, o įvedus tinkamus laiko intervalus, per kiek laiko būtų galima pasiskiepyti ir įgauti įmunitetą. Manau, kad problemų būtų mažiau ir naudos būtų daugiau“, – komentavo profesorius.

„Galimybių pasas būtų viena iš karantino priemonių, jo taikymas ir galbūt griežtesnis, platesnis taikymas. Vėlgi, kitose šalyse, kurios iš tikrųjų yra daugiau pasiskiepiję nei mes, teko matyti, kad į bet kokį prekybos centrą neateisi ir nepraeisi pro apsaugą, jeigu neturi, sakykime, jų vietinio sertifikato arba mūsų galimybių paso“, – taip pat kalbėjo jis.

Svarstys taikymą ateityje

LRT.lt primena, kad Vyriausybė spręs, ar ateityje kavinėse, parduotuvėse galės lankytis tik pasiskiepiję asmenys, antradienį pranešė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Galimybių pasas bus reikalingas rudenį, kad neuždarytume ekonominių veiklų, o žmonės toliau galėtų džiaugtis savo mėgstamais restoranais, kavinėmis, parduotuvėmis ir t. t.

Tačiau Vyriausybė spręs, ir panašu, kad tos veiklos bus atviros pasiskiepijusiems žmonėms, nes šiuo metu vyksta nepasiskiepijusiųjų pandemija“, – sakė ministrė.

Paklausta, ar neigiamą COVID-19 testą turintys, tačiau neskiepyti ir COVID-19 nepersirgę asmenys ateityje negalėtų lankytis parduotuvėse ar kavinėse, A. Armonaitė pažymėjo, kad dėl to dar spręs Vyriausybė. Vis dėlto ji patikino, kad testo galimybė, norint gauti galimybių pasą, turėtų išlikti.

A. Armonaitė pridūrė, kad taip pat diskutuojama dėl reikalingumo galimybių pasą taikyti daugiau veiklų.

„Pamąstymų yra visokių, bus ir Sveikatos apsaugos ministerijos baziniai pasiūlymai. Tačiau galime kalbėti ir apie daugiau veiklų“, – pažymėjo ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.