Verslas

2021.07.27 22:36

Janulevičius apie kontaktinį darbą: jei žmonės nepasiskiepiję – gal būtų ieškoma, kur galėtų surasti kitą darbą

Reda Gilytė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.27 22:36

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl galimybių paso, kuriuo rudenį galės naudotis tik paskiepyti ir persirgę žmonės. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, svarstoma, ar leisti daugiau paslaugų ir veiklų tik galimybių pasą turintiems gyventojams.

Vilniaus „Litexpo“ vakcinavimo centras dirba jau paskutines dienas. Mažėjant besiskiepijančiųjų, nuo rugpjūčio jis bus uždarytas. Ko gali tikėtis nenorintys skiepytis gyventojai, svarsto Vyriausybės sveikatos ekspertų taryba.

Svarstys dėl galimybių paso: Vyriausybei pritarus, nuo rudens naudotis galės tik persirgę ir paskiepyti

„Tie, kas dirba kontaktinį darbą, būtent su žmonėmis, tokiu būdu, aišku, verslo įmonėms iškyla rizika civilinės tesės, jeigu jie apkrėstų savo klientus. Kalbėjom, kad bent kontaktinį darbą dirbantys žmonės turėtų būti pasiskiepiję, jeigu nepasiskiepiję – jiems gal būtų ieškoma alternatyvos, kur galėtų surasti kitą darbo vietą“, – sako Ekspertų tarybos narys Vidmantas Janulevičius.

Verslo konfederacijos vadovas nori, kad būtų leista naudoti galimybių pasą darbo vietoje. Taip pat teigia, kad darbdaviai pritartų bet kokiems suvaržymams neskiepytiems asmenims.

„Kita vertus, mes ko bijome, kad atskiriems sektoriams bus taikomi reikalavimai prašyti iš gyventojų galimybių pasų, o kitiems sektoriams nebus. Čia tikriausiai didžiausias iššūkis bus prekybai, jei staiga bus nuspręsta, kad kai kurioms parduotuvėms reikia reikalauti galimybių pasų, o kitoms nereikia“, – teigia Verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė sako, gali būti apsispręsta į kai kurias prekybos vietas įleisti tik su galimybių pasu.

„Kad žmonės toliau galėtų džiaugtis savo mėgstamais restoranais, kavinėmis, parduotuvėmis ir taip toliau, tačiau Vyriausybė spręs, ir panašu, kad tos veiklos bus atviros pasiskiepijusiems žmonėms, nes šiuo metu Lietuvoje vyksta nepasiskiepijusių pandemija“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Profesorius Saulius Čaplinskas nemano, kad dabar reikia griežtų priemonių vengiantiesiems skiepytis.

„Ką išmokė darbas su AIDS pandemija, kad vien tiktai baime, draudimais vis tiktai mes nepasieksime norime efekto. Juk iš esmės kalbame apie kiekvieno iš mūsų asmeninį elgesį“, – aiškina S. Čaplinskas.

Ministrės teigimu, Vyriausybėje diskutuojama, kad plačiau taikyti galimybių pasą būtų galima atsižvelgiant į ligoninėse gulinčių COVID-19 sergančių žmonių skaičių. Pasak A. Armonaitės, riba būtų 300 pacientų. Klaipėdos ligoninės vadovas sako, kad čia pacientų jau daugėja. Be to pajūris raudonojoje zonoje, čia galbūt aptikta ir naujų koronaviruso atmainų.

„Absoliuti dauguma jau yra delta atmaina ir net, kaip mus informavo ministerija, galbūt nebetikrins tų, nes yra praktiškai 80 procentų ten, pas mus dar daugiau. Keli yra, kaip mus informavo molekulinė ir genetikos laboratorija, keli netinka nė vienai atmainai turimų regentų, kurie nustatinėjami“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.

Nuo šiol COVID-19 persirgę ir pasiskiepiję pacientai, atvykstantys į gydymo įstaigas dėl skubiosios pagalbos, gimdymui, planiniam gydymui, taip pat guldomi į slaugos ligoninę ar apgyvendinami socialinės globos įstaigoje, neprivalės atlikti tyrimo PGR metodu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.