Verslas

2021.07.27 13:24

Armonaitė: panašu, kad kavinės ir parduotuvės bus atviros tik pasiskiepijusiems žmonėms

atnaujinta 13.55
Jonas Deveikis, LRT.lt2021.07.27 13:24

Vyriausybė spręs, ar ateityje kavinėse, parduotuvėse galės lankytis tik pasiskiepiję asmenys, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Be to, gali būti plečiamas paslaugų ir veiklų, kur lankantis gali reikėti galimybių paso, skaičius.

„Galimybių pasas bus reikalingas rudenį, kad neuždarytume ekonominių veiklų, o žmonės toliau galėtų džiaugtis savo mėgstamais restoranais, kavinėmis, parduotuvėmis ir t. t.

Tačiau Vyriausybė spręs, ir panašu, kad tos veiklos bus atviros pasiskiepijusiems žmonėms, nes šiuo metu vyksta nepasiskiepijusiųjų pandemija“, – antradienį žurnalistams sakė ministrė.

Paklausta, ar neigiamą COVID-19 testą turintys, tačiau neskiepyti ir COVID-19 nepersirgę asmenys ateityje negalėtų lankytis parduotuvėse ar kavinėse, A. Armonaitė pažymėjo, kad dėl to dar spręs Vyriausybė.

Vyriausybė spręs ir panašu, kad tos veiklos bus atviros pasiskiepijusiems žmonėms, nes šiuo metu vyksta nepasiskiepijusiųjų pandemija.

„Vyriausybė spręs, aš kol kas nenoriu užbėgti įvykiams už akių. Tačiau kalbame apie tai, kad žmonių, kurie pasiskiepijo, išgyveno šalutinius poveikius, turi imunitetą, kad mes jų ribojimais nebaustume. Toks yra mūsų tikslas. Taip pat norime, kad tie žmonės, kurie pritrūko laiko pasiskiepyti, tą padarytų jau dabar“, – pažymėjo A. Armonaitė.

Vis dėlto ji patikino, kad testo galimybė, norint gauti galimybių pasą, turėtų išlikti.

„Reikia pažymėti, kad yra žmonių, kurie negali skiepytis dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, nėščios moterys ir panašiai. Jiems sieksime užtikrinti galimybę tą testą turėti. Tačiau paskata turi būti skiepytis. Juk siūlome vakciną nemokamai. Žmonės gali pasirinkti gamintoją, ko negali daryti daugelio užsienio šalių gyventojai“, – sakė ji.

Ministrė pridūrė, kad taip pat diskutuojama dėl reikalingumo galimybių pasą taikyti daugiau veiklų.

„Vyriausybė apie tai diskutuos. Pamąstymų yra visokių, bus ir Sveikatos apsaugos ministerijos baziniai pasiūlymai. Tačiau galime kalbėti ir apie daugiau veiklų“, – akcentavo ji.

LRT.lt primena, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys dar pirmadienį teigė, jog artimiausiomis dienomis Vyriausybė žada priimti sprendimą nebekompensuoti testų kainos galimybių pasui gauti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.