Verslas

2021.07.26 12:26

Dulkys įspėja darbdavius ir darbuotojus: rudenį testavimo gali nebekompensuoti, tam tikrų profesijų atstovams skiepai būtų privalomi

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.07.26 12:26

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys įspėja darbdavius ir darbuotojus, kad nuo rudens bus svarstoma galimybė nebekompensuoti privalomo testavimo nepasiskiepijusiems ar COVID-19 nepersirgusiems tam tikrų profesijų atstovams. Kai kuriems darbuotojams taip pat žadama taikyti privalomą skiepijimą.  

„Žinutė mano būtų tokia, kad jau dabar pradėsime svarstyti papildomų grupių įtraukimą [į privalomą testavimą]. Kokių, šiandien dar negaliu atsakyti.

Dar kitas žingsnis būtų, čia jau turbūt kalba būtų apie rudens sesiją, įvertinus, kaip sekasi su skiepijimu, būtų ruošiami teisės aktai, susiję su tuo, kad jau žmogus arba darbdavys turėtų dengti testavimo kaštus. Šiuo metu valstybė dengia testavimo išlaidas, tačiau rudens sesijai ruošime paketą, kuriame būtų kalbama apie kitus dalykus“, – pirmadienį žurnalistams teigė A. Dulkys.

Ministras taip pat akcentavo, kad rudenį planuojama numatyti profesijų, kurių atstovams būtų privaloma skiepytis, sąrašą.

„Kalba būtų apie medikų bendruomenę, socialinės globos darbuotojus ir panašiai“, – sakė A. Dulkys.

Dulkys: testo galimybių pasui Vyriausybė nebekompensuos

Siekiant suvaldyti delta (indiškosios) atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškai testuotis reikės darbuotojams, dirbantiems krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenims, užsiimantiems laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai palies ir viešojo maitinimo paslaugų ir mažmeninės prekybos sektorius.

Sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

Taip pat testavimas privalomas tampa kariams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams bei žmonėms, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais.

Nuo pavasario periodiškai dėl COVID-19 turi tirtis medicinos, socialinių paslaugų, švietimo sektorių darbuotojai bei vaistininkai.

Tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų. Dėl profilaktinių darbuotojų COVID-19 tyrimų nereikia kreiptis į šeimos gydytoją – registruotis privalomam testavimui galima per 1808.lt platformą. Kol kas tai bus atliekama valstybės lėšomis.

Darbuotojui atsisakius ar dėl kitų priežasčių neatlikus privalomo periodinio testavimo, jis gali būti laikinai nušalintas nuo darbo, nemokant jam atlyginimo iki tos dienos, kol pasitikrins, ar neserga užkrečiamąja liga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.