Verslas

2021.07.23 11:15

Armonaitė: pirmasis 92 mln. vertės žaliojo koridoriaus projektas – gera pradžia

LRT.lt2021.07.23 11:15

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šį penktadienį lankosi Klaipėdos rajone, kur šiandien bus pradėtas įgyvendinti 92 mln. vertės naujos baldų gamyklos projektas. Čia, pagal ministerijos inicijuotą žaliojo koridoriaus iniciatyvą stambiems investuotojams, SBA grupė per pustrečių metų planuoja pastatyti naują baldų gamyklą ir sukurti ne mažiau kaip 153 naujas darbo vietas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Anot ministrės skaičiuojama, kad žaliasis koridorius vien per artimiausius 5 metus leis sukurti apie 2000 naujų darbo vietų ir prisidės prie Lietuvos ekonomikos augimo. Tokie projektai sukuria daugialypį poveikį – stambų projektą įgyvendinanti įmonė įprastai perka bent dalį paslaugų ir žaliavų iš vietos verslų, o tai suteikia paskatas kurti naujas darbo vietas.

Pirmasis žaliojo koridoriaus projektas numato, kad SBA grupė savo technologijų ir inovacijų parke Klaipėdos rajone pastatys naujas A++ energinės naudingumo klasės gamybos ir sandėliavimo patalpas. Šiame gamybiniame komplekse numatoma vilktų baldų gamyba, o dauguma baldų bus eksportuojama. Ketinama įdarbinti ne mažiau kaip 153 naujus darbuotojus.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir įgyvendinta žaliojo koridoriaus iniciatyva numato, kad verslui, investuojančiam ne mažiau kaip 20 mln. eurų (Vilniuje – 30 mln. eurų) į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų (Vilniuje – ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų), suteikiamas stambaus investicinio projekto statusas. Tai sudarys galimybes kur kas greičiau ir paprasčiau atlikti investuotojo įsikūrimo procedūras. Kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas, iki 20 metų laikotarpiu bus taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas ir paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.