Verslas

2021.07.22 12:43

Nida kainomis lenkia Kanus ir Nicą: trys nakvynės artėjančiam savaitgaliui kainuoja 1,8 tūkst. eurų

Indrė Vainalavičiūtė, LRT.lt2021.07.22 12:43

Panašu, kad Nidos verslininkų laukia itin darbingas savaitgalis, o planuojantiems vykti į šį pajūrio kurortą vertėtų pagalvoti ir apie atsarginį nakvynės variantą ar į automobilio bagažinę įsimesti palapinę, kad nereiktų visą naktį grožėtis žvaigždėtu dangumi.

Populiarioje viešbučių ir kitų nakvynės vietų rezervacijų svetainėje booking.com artėjančiam savaitgaliui galima rasti vos keturis nakvynių Nidoje pasiūlymus.

Nakvynei – 1,8 tūkst. eurų

Norintieji apsistoti lietuviško pajūrio perlu tituluojamoje gyvenvietėje nuo liepos 22 iki 25 dienos (trims nakvynėms) turėtų nusiteikti, kad teks gana plačiai atverti piniginę.

Pigiausia booking.com svetainėje siūloma nakvynė yra galimybė apsistoti triviečiame kambaryje su vonia. Jo kaina trims paroms dviem suaugusiems žmonėms siekia 650 eurų. Taip pat galima rinktis ir 20 kvadratinių metrų studiją su vonia, joje trijų parų poilsis kainuos 900 eurų.

Tie, kas nusiteikę poilsiui skirti daugiau pinigų, dar gali rinktis nakvynę viloje – viename pasiūlyme nurodoma, kad minėtoms datoms dviejų miegamųjų apartamentai su balkonu kainuotų 1300 eurų, o kitame svečiai kviečiami ilsėtis netoli paplūdimio įsikūrusioje 40 kvadratinių metrų ploto studijoje už 1800 eurų.

Pažvelgus į viešbučių kainas prabangiuose Pietų Europos kurortuose, matyti, kad tomis pačiomis datomis ilsėtis Kanų centre galima ir už kiek daugiau nei 400 eurų, o Nicoje apsigyventi keturių žvaigždučių viešbutyje pavyks ir dar pigiau. Trijų nakvynių kaina 5 žvaigždučių viešbutyje, kaip matyti booking.com, yra nuo tūkstančio eurų. Tiesa, tai vis tiek pigiau už nakvynę Nidoje.

Vietos pernakvoti atsiras

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ vadovė Edita Lubickaitė teigė, kad toks nakvynės vietų užimtumas yra susijęs su kurorte vykstančiu renginiu – festivaliu „Ant bangos“.

„Šis renginys vyksta jau nebe pirmą vasarą, tad panaši situacija tokiu metu būna kasmet. Kitas svarbus dalykas, kad ne visi privataus sektoriaus atstovai savo paslaugas siūlo per booking.com platformą. Dalis jų turi savo sklaidos kanalus“, – sako ji ir priduria, kad minėtas festivalis sukviečia jauną, tikslinę auditoriją.

Į klausimą, ar atvykus į Nidą dar įmanoma rasti nakvynę, pašnekovė atsakė: „Tikrai įmanoma ir ji nekainuos tūkstančio eurų. Viskas priklauso nuo poreikių, bet pernakvoti privačiajame sektoriuje galima ir už 40 eurų.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.