Verslas

2021.07.22 11:30

Klaipėdos uosto žemės nuoma nuo kitų metų brangs

BNS2021.07.22 11:30

Susisiekimo ministerija, Klaipėdos uostas ir uosto krovos bendrovės pasiekė sutarimą dėl Klaipėdos jūrų uosto žemės nuomos mokesčio skaičiavimo. Jis nebuvo keistas daugiau nei dešimtmetį.

Bazinis žemės nuomos mokestis nuo kitų metų didės nuo 0,91 euro už kv. metrą iki 1,15 euro. Atsisakyta indeksuoti mokesčius už konkrečios grimzlės 1 metro švartavimo ilgio krantinę ar jos dalį, bus taikomi koeficientai pagal krantinių naudojimo pobūdį.

Be to, naikinama mokesčio dalies dedamoji – koeficientas už geležinkelių infrastruktūrą, sutarta dėl pereinamojo laikotarpio panaikinti lengvatinius koeficientus pirsams ir krantinėms, prie kurių prišvartuoti dokai. Mokestis nebus siejamas su nevykdomu krovos įsipareigojimu – tai bus sprendžiama atskirai su žemės naudotojais.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis trečiadienį pasirašė įsakymą, įtvirtinantį naują rinkliavos skaičiavimo metodiką.

„Tai, kad po ilgų diskusijų pavyko rasti sutarimą dėl žemės nuomos mokesčio, kuris leistų išlikti konkurencingiems rinkoje, yra labai sveikintinas žingsnis. Labai svarbu turėti efektyvią, skaidrią ir vienodas konkurencines sąlygas sukuriančią žemės nuomos metodiką“, – pranešime sakė M. Skuodis.

Uosto vadovo Algio Latako teigimu, nauja tvarka suvienodins konkurencines sąlygas uosto naudotojams.

Tuo metu Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vaidotas Šileika teigė, kad pandemija, geopolitinis neapibrėžtumas, brangstantys ištekliai bei išaugusi uostų konkurencija daugeliui krovos kompanijų tapo iššūkiu, o sprendimas didinti nuomos mokestį nepalengvins jų veiklos.

Numatoma, kad nauja tvarka įsigalios nuo 2022 metų sausio 1 dienos.

Per pastaruosius 10 metų nuomojamos žemės uoste vertė augo greičiau nei mokesčio pajamos – šie rodikliai augo atitinkamai 1,9 ir 1,3 karto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.