Verslas

2021.07.21 17:10

Lietuviškų degalinių sąjunga vykdė neteisėtą lobistinę veiklą

LRT.lt2021.07.21 17:10

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Lietuviškų degalinių sąjunga užsiėmė Lobistinės veiklos įstatymą (LVĮ) pažeidžiančia veikla – siūlė keisti teisės aktą neįsiregistravusi lobiste, teigiama VTEK pranešime.

Tyrimo metu nustatyta, kad Lietuviškų degalinių sąjunga šių metų sausį Lietuvos Respublikos aplinkos ministrui ir Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriui siųsdama raštą pateikė konkretų pasiūlymą dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 7 straipsnio 1 dalies nuostatų pakeitimo t. y. prašė netaikyti reikalavimo, kad aprobuojant jau veikiančių ir (ar) projektuojamų degalinių vandenvietes (gėlo vandens gręžinius) būtų taikomas reikalavimas gauti Nekilnojamojo turto registre įregistruoto žemės sklypo savininko, valstybinės ar savivaldybės žemės patikėtinio – rašytinis sutikimas, jeigu degalinėje išgaunama ne daugiau kaip 99 m³ vandens per parą, kai aplink vandenvietę yra nustatyta 50 m spinduliu – taršos apribojimo juosta.

VTEK nustatė, kad bendrovė į aplinkos ministrą ir Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorių kreipėsi nebūdama registruota lobiste, savo iniciatyva, o jos teikti pasiūlymai dėl teisėkūros buvo konkretūs. Nebūdama registruota lobiste, šios veiklos bendrovė nedeklaravo, o tai yra būtina siekiant vykdyti skaidrią lobistinę veiklą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.