Verslas

2021.07.21 15:13

Europos piliečio apdovanojimą pelnė socialinis verslas – salotų baras „Mano guru“

LRT.lt2021.07.21 15:13

Europos Parlamento teikiamą Europos piliečio apdovanojimą Lietuvoje šiemet pelnė viešoji įstaiga „Socialiniai paramos projektai“, Vilniuje įsteigusi jau 17 metų veikiantį salotų barą „Mano guru. Jame pastovų darbą ir galimybę grįžti į darbo rinką atranda socialinėje atskirtyje esantys asmenys.

Salotų bare „Mano guru“ įsidarbina anksčiau nuo psichoaktyvių medžiagų priklausomi žmonės, taip pat buvę kaliniai, neįgalieji ir benamiai. Per 17 veiklos metų projekte dalyvavo apie 700 žmonių, iš kurių 75 proc. sėkmingai sugrįžo į darbo rinką. Pernai „Mano guru“ integracijos projektuose dalyvavo 50 asmenų, buvo sukurta 30 darbo vietų.

Europos piliečio apdovanojimui organizaciją „Socialiniai paramos projektai“ nominavusi europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė pabrėžia, kad „Mano guru“ yra vienas pirmųjų socialinio verslo projektų Lietuvoje, kuris teikia neįkainojamas paslaugas socialiai remtiniems žmonėms bei džiugina vilniečius gardžiais patiekalais.

„Teko būti prie šio projekto, kuris remiamas ir ES socialinio fondo lėšomis, ištakų, ne kartą lankiausi kavinėje, taip pat ir su kolegomis iš Europos Parlamento. Įsitikinome, kaip galima sėkmingai spręsti tikslinių grupių socialinių ir darbinių įgūdžių neturėjimo, ekonominio pasyvumo, mažų galimybių, diskriminacijos darbo rinkoje, socialinės ir ekonominės atskirties problemas. Ačiū „Socialiniai paramos projektai“ kolektyvui už jų prasmingą darbą“, – teigia europarlamentarė V. Blinkevičiūtė.

Europos piliečio apdovanojimas nuo 2008 m. skiriamas už nuopelnus siekiant geresnio ES šalių ir gyventojų tarpusavio supratimo, plėtojant glaudesnį jų bendradarbiavimą ir skleidžiant pagrindines ES vertybes: žmogaus orumą, lygybę, solidarumą, teisingumą, pilietines teises ir laisves. Piliečiai, piliečių grupės, asociacijos ar organizacijos gali teikti paraiškas Europos piliečio apdovanojimui už savo įgyvendintus projektus arba nominuoti kitus. Kiekvienas Europos Parlamento narys taip pat gali iškelti po vieną kandidatūrą per metus.

Lietuvoje šį apdovanojimą yra pelniusi Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Lietuvos neįgaliųjų forumas ir restoranas „Jurgis ir Drakonas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.